SCHÜCO Symbiotic – połączenie PVC-U i aluminium

Red.: |Data publikacji:

Schüco zaprezentowało okno Symbiotic, hybrydowy system który łączy w sobie wysokoudarowy polichlorek winylu, czyli PVC-U oraz aluminium.

okno_schueco_symbiotic_przekroj_mWysokoudarowy polichlorek winylu, czyli PVC-U, to dobry materiał do produkcji okien. Wykonana z wysokiej jakości tworzywa konstrukcja okienna może przetrwać dekady, jest łatwa w utrzymaniu i dobrze izoluje. Natomiast aluminium zapewnia bardzo szerokie możliwości projektowe. Wykonane z niego konstrukcje okienne łączą w sobie niewielki ciężar ze stabilnością, dzięki czemu mogą osiągać bardzo duże formaty przy niewielkiej szerokości czołowej profili.

Produkt ten pozwala na realizację okien jedno- i wielodzielnych, jego głębokość zabudowy wynosi 74 mm, widoczna szerokość czołowa profili 110 mm. System umożliwia wklejanie szyby i stosowanie opcjonalnych wzmocnień stalowych. Zewnętrzna aluminiowa powierzchnia może być malowana proszkowo na dowolny kolor lub anodowana, zaś wewnętrzna z PVC-U – wykończona folią dekoracyjną z szerokiej palety kolorów jednolitych, imitujących różne gatunki drewna lub metalicznych z gamy AutomotiveFinish.

okno_schueco_symbiotic_aranz_mKonstrukcja z potrójnym uszczelnieniem posiada izolacyjność cieplną dla ramy Uf = 1,1 W/m2K. Jeszcze lepsze właściwości termoizolacyjne zapewnia opcjonalny izolator umieszczany w ościeżnicy. W systemie stosowane są ciepłe dwukomorowe pakiety szybowe o grubości od 40 do 52 mm. Opatentowana technologia zgrzewanych uszczelek z wysokiej jakości EPDM gwarantuje szczelność stolarki na całym obwodzie ramy, również w newralgicznych strefach naroży. Dzięki temu zapewnia ona ochronę przed przenikaniem powietrza, wody deszczowej czy hałasów.

Zobacz również

Okno z hydrożelem zmniejszy nagrzewanie się domów

Okno z hydrożelem zmniejszy nagrzewanie się domów

Okno z szybą hydrożelową to jeden z najnowszych wynalazków w dziedzinie stolarki. Okazuje się, że jeśli chodzi o okna, to wciąż jest ogromne pole do innowacyjności.

Nadchodzi nowa era w produkcji szkła

Nadchodzi nowa era w produkcji szkła

Szkło może być produkowane w czysty, zielony sposób. Nowe szkło float zaprezentował właśnie Saint-Gobain, nad podobnym rozwiązaniem pracuje AGC.

Światło, energia i bezpieczeństwo pożarowe w jednym oknie stropowym

Światło, energia i bezpieczeństwo pożarowe w jednym oknie stropowym

Aluprof zaprezentował dachowy świetlik fotowoltaiczny, oparty na profilu MB-SR50N EI. Świetlik uzyskał klasyfikację odporności ogniowej REI30, co potwierdza najwyższą klasę technologiczną rozwiązania, które łączy w sobie funkcje bezpieczeństwa oraz fotowoltaiki bazującej na kropkach kwantowych.

1