Sanok Rubber przejmuje fińską Grupę Teknikum

Autor: |Data publikacji:

Jak poinformował Sanok Rubber Company, 19 grudnia 2023 r. została podpisana umowa nabycia 100 proc. udziałów Grupy Teknikum. Akwizycja zostanie sfinalizowana ze środków dostępnych w ramach linii kredytowych oraz środków własnych.

Siedziba Grupy Teknikum w fińskiej miejscowości Kerava.

Zgodnie z umową, nabycie przez Sanok Rubber udziałów w Grupie Teknikum zależy od uzyskania zgody fińskiego ministra spraw gospodarczych i pracy na nabycie udziałów przez podmiot zagraniczny. Proces nabycia powinien zakończyć się w I półroczu 2024 r.

Teknikum Yhtiöt Oy jest fińskim producentem specjalistycznych węży przemysłowych m.in. do systemów oczyszczania dla przemysłu wydobywczego, mieszanek gumowych, wyrobów formowych z gumy, silikonu i tworzyw sztucznych do zastosowań technicznych oraz rozwiązań do ochrony urządzeń przemysłowych przed zużyciem i korozją. Grupa ma cztery zakłady produkcyjne w Finlandii i jeden na Węgrzech. Skonsolidowane przychody za okres od 1 listopada 2022 r. do 31 października 2023 r. osiągnęły ok. 69 mln euro, a EBITDA ok. 7 mln euro.

Jak podaje Grupa Teknikum na swoim portalu, Piotr Szamburski, dyrektor generalny Sanok Rubber, podkreślił, że: „Doświadczenie i silna pozycja Teknikum w branży wspierają strategiczne cele Sanok Rubber. Współpraca tworzy podstawę do wzrostu i innowacji, z których korzystają obie strony”. Z koeli Jani Hämäläinen, dyrektor generalny Grupy Teknikum, zaznaczył: „Daje to Teknikum wyjątkową szansę na dalszy rozwój i ekspansję. Współpraca z Sanok Rubber wzmacnia naszą pozycję i otwiera nowe możliwości”.

 

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1