Salamander: kolejne inwestycje w moce produkcyjne

Autor: |Data publikacji:

Salamander Window & Door System kupił właśnie od Urzędu Miasta Włocławek teren o powierzchni ponad 47 tys. m2. Powstanie na nim plac składowy i hala do konfekcjonowania profili.

Zakupione tereny przez Salamandra

Salamander wciąż inwestuje w swoje moce produkcyjne. Firma 10 maja kupiła działkę, na której zamierza składować profile okienne i zbudować halę. Obecnie całkowita powierzchnia, którą dysponuje producent profili z PCW wynosi ponad 151 tys. m2. Jest to kolejny punkt w realizacji planu rozbudowy zakładu. W zeszłym roku, na początku czerwca otwarta została nowa hala produkcyjna przeznaczona do ekstruzji. Powierzchnia budynku wynosi ponad 3 tys. m2.

Instalacja nowych silosów w połowie 2018 r.

Firma także w zeszłym roku, w połowie lipca, zakończyła instalację sześciu nowych silosów z mieszanką PCW. Było to działanie skomplikowane logistycznie, w które, jak podaje Salamander, zaangażowane były służby lokalne, krajowe i zagraniczne.

Te inwestycje to odpowiedź na zwiększający się popyt na profile okienne z PCW. Salamander podaje, że więcej zamówień otrzymuje nie tylko z rynku polskiego, ale także z innych krajów w Europie, a także z rynku azjatyckiego i południowoamerykańskiego. Jak podała nam firma z Włocławka, wzrost przychodów ze sprzedaży w roku 2018 wzrósł u niej o ponad 10 proc. w porównaniu do 2017 r.

Zobacz również

Konkurs kalendarzy 2026 wystartował!

Konkurs kalendarzy 2026 wystartował!

Wystartował coroczny konkurs kalendarzy! Do 9 lutego możecie głosować na najlepsze Waszym zdaniem kalendarze branżowe. Zachęcamy do głosowania!

Świąteczne inicjatywy firm z branży stolarki

Świąteczne inicjatywy firm z branży stolarki

W okresie okołoświątecznym firmy z branży stolarki otworowej pokazują, że pomoc może mieć bardzo praktyczny wymiar. Prezentujemy ich świąteczne inicjatywy.

Szlachetna Paczka dla potrzebujących

Szlachetna Paczka dla potrzebujących

Niedawno miał miejsce finał charytatywnej akcji Szlachetna Paczka 2025. W tym roku więcej było darczyńców, wyższa niż poprzednio była też wartość pomocy.