Saint-Gobain po spadkach zmienia dyrektora

Red.: MR |Data publikacji: 2021-03-15

Saint-Gobain podsumował 2020 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 38,12 mld euro i były niższe o ponad 10 proc.

Saint-Gobain podliczył, że w II połowie roku sprzedaż wzrosła i to prawie we wszystkich segmentach. Ale stało się to po gwałtownym spadku sprzedaży w pierwszej połowie roku. Szczególnie dotkliwy pod tym względem był kwiecień. W tym miesiącu spółka przyznała, że obroty były na poziomie 60 proc. tych z 2019 r. W kolejnych miesiącach jednak sprzedaż rosła, by w czerwcu wrócić do normalnego poziomu, działo się tak w większości krajów. W całym roku sprzedaż wyniosła 38,12 mld euro w stosunku do 42,57 mld euro w roku 2019.

W II połowie roku spółka odnotowała korzyści ze wzrostu popytu m.in. na rynku remontowym czy trendom wzrostowym cen. Firma także realizowała programy restrukturyzacyjne, dzięki którym udało się osiągnąć znaczne oszczędności – 690 mln euro.

Saint-Gobain poinformowało, że w przypadku segmentu budowlanego branża działała przez cały rok, w dodatku notując stabilną sprzedaż. Wyraźne ożywienie nastąpiło w drugiej połowie roku. Jeśli chodzi o Europę Wschodnią, to przez cały rok notowany był niewielki wzrost,  natomiast dynamika sprzedaży wzrosła znacząco w IV kwartale roku.

Francuski koncern zapowiedział także zmiany w zarządzie, które nastąpią w połowie tego roku. Rada dyrektorów powołała nową osobę – to Benoit Bazin Obejmie on stanowisko głównego dyrektora wykonawczego od 1 lipca 2021 r. Natomiast dotychczasowy prezes i dyrektor – Pierre-Andre de Chalendar wciąż będzie pełnił funkcję przewodniczącego rady dyrektorów.

Zobacz również

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Otrzymaliśmy właśnie informację o starcie nowej inwestycji tej firmy pod Radomiem. W Wośnikach ruszyła budowa budynku magazynowego wraz zapleczem technicznym dla radomskiej fabryki Erkado.

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Rynek drzwi wewnętrznych w Niemczech znacznie wzrósł w ubiegłym roku. Jednak według danych Branchenradar.com, wzrosty pochodziły wyłącznie z sektora mieszkaniowego. Ten rok będzie jeszcze lepszy.

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Włosi planują do końca roku duża wymianę okien i drzwi. Około 20 na 100 Włochów planuje przeprowadzić wymianę stolarki w swoich domach.

1