Rynek samozamykaczy nadal się rozwija

Red.: PG |Data publikacji: 2021-10-04

Mimo niepewności związanej z pandemią GEZE Polska pozytywnie ocenia swój rok finansowy 2020/2021. Udało się go zakończyć wzrostami. Choć rynek samozamykaczy wydaje się już nasycony, firmie udało się nadal zachować dobrą dynamikę wzrostu.

Rok finansowy w GEZE Polska rozpoczął się 1 lipca 2020 roku i zakończył 30 czerwca 2021 roku. Marcin Dmowski, prezes GEZE Polska w wywiadzie z nami poinformował, że zakończony niedawno sezon firma ocenia pozytywnie:

Nie ukrywam, że baliśmy się pandemii i wszystkiego, co się wokół niej wydarzyło. Już samym wyzwaniem było podjęcie przeze mnie decyzji o przejęciu zarządzania firmą, a jeszcze większym – przewidzenie dalszych możliwych scenariuszy. Na szczęście pod kątem obrotów rok finansowy zakończył się dla nas bardzo pozytywnie. Udało nam się przekroczyć próg 120 milionów obrotu. Możemy więc mówić o pozytywnej dynamice.

 

Dobrą dynamikę wzrostu udało się zachować m.in. w kategorii samozamykaczy, pozytywnie rozwija się również sprzedaż automatyki okiennej.

Marcin Dmowski, prezes GEZE Polska:

Wydawało się, że rynek samozamykaczy jest już bardzo nasycony, a udało nam się zachować dobrą dynamikę wzrostu w tej kategorii mimo dużej konkurencyjności. Okazuje się zatem, że jeszcze bardzo dużo przed nami. Mam wrażenie, że wspólnie z konkurencją poszerzamy ten rynek

 

Choć sezon 2019/2020 to wynik 100 mln zł, przedstawiciele GEZE Polska unikają przekładania tego na prosty przelicznik dynamiki wzrostu na poziomie 20 proc., ze względu na złożoną sytuację na rynku w tym okresie.

Marcin Dmowski, prezes GEZE Polska:

Patrząc jednak na poszczególne rynki, pojawia się sporo zmiennych, przez które trudno jest jednoznacznie mówić o tej dynamice. Duże spowolnienie w Czechach spowodowało, że rynek polski i słowacki urosły znacznie lepiej. Pozyskaliśmy też kilka dużych inwestycji, więc w kategoriach, w których nie jesteśmy mocni, te przyrosty są spore. Nasze wyniki nie odzwierciedlają zatem do końca tego, co się działo i wciąż dzieje na rynku.

W tym roku GEZE Polska planuje m.in. poprawić wyniki w kategoriach produktowych, w których jeszcze nie jest liderem oraz poprawić marżę. – Mam cichą nadzieję, że nowy rok finansowy, do czerwca 2022 roku, będzie równie dobry jak poprzedni – mówi Marcin Dmowski.

Więcej na temat wyników GEZE Polska, istocie obsługi posprzedażowej, zawirowaniach na rynku surowców oraz planach firmy przeczytają Państwo w październikowym numerze Forum Branżowego. Marcin Dmowski, prezes firmy, będzie w nim bohaterem naszego wywiadu okładkowego.

 

Zobacz również

Weru stworzyło drzwiowego Tindera

Weru stworzyło drzwiowego Tindera

Niemiecka firma Weru stworzyła internetowy serwis, który działa na podobnej zasadzie, jak aplikacja randkowa Tinder. Użytkownicy mogą wybrać w niej pasujące do ich typu osobowości zdjęcia, na których podstawie proponowany jest później model drzwi wejściowych.

Alufactory inwestuje w produkcję aluminium

Alufactory inwestuje w produkcję aluminium

Alufactory kupiło i zainstalowało nową linię do produkcji ślusarki aluminiowej. Firma dotychczas specjalizowała się w obróbce metali.

Rekordowe wyniki w Norsk Hydro

Rekordowe wyniki w Norsk Hydro

Norsk Hydro poinformował o wynikach ze sprzedaży z trzeciego kwartału. Wyniki spółki były rekordowe, jednak rynek aluminium jest trudny.

1