Rozwój G-U po udanym 2020 roku

Red.: MR |Data publikacji: 2021-01-26

G-U w Polsce podsumowało rok 2020. Firma zakończyła sezon ze wzrostem sprzedaży i właśnie otworzyła nową halę do konfekcjonowania progów.

Dla G-U miniony rok był okresem wyzwań, ale także dalszych wzrostów sprzedaży. Jak przyznaje Michał Dudziak, prezes zarządu w G-U Polska:

Ciężka praca pozwala nam wciąż utrzymywać się w niemałej grupie firm, które bardzo dynamicznie się rozwijają, nie zważając na pojawiające się kryzysy, pandemie czy inne ograniczenia. Dotyczy to zarówno bardzo dużych globalnych już graczy, jak i małych, rodzinnych firm oferujących często drogie, wyrafinowane produkty premium.

Firma otworzyła właśnie w Swadzimiu pod Poznaniem halę do konfekcjonowania progów. Obiekt ma powierzchnię 1,4 tys. mkw. i pracuje się tu z takimi produktami, jak próg GU-thermostep 164, GU-thermostep 204 oraz GU-flatstep. Nowy obiekt powstał w związku z rosnącym zainteresowaniem klientów usługą konfekcjonowania progów. G-U przygotowuje tam standardowe progi pod konkretne zlecenie. – Jest to obecnie najbardziej zaawansowane narzędzie wspierające klientów na rynku, wyprzedzające podobne projekty w Europie Zachodniej – komentuje Michał Dudziak.

Więcej na temat podsumowania 2020 r. przez G-U w naszej rozmowie z Michałem Dudziakiem, prezesem zarządu firmy.

Zobacz również

Fimtec wyśle do Kornic nową generację maszyn

Fimtec wyśle do Kornic nową generację maszyn

Jak poinformowali nas przedstawiciele Fimtec Polska, firma podpisała kontrakt na dostarczenie do Eko-Okien pięciu robotów najnowszej generacji. Dostawca maszyn do produkcji stolarki i obróbki stali zalicza ubiegły rok do udanych pod względem przychodów.

Belgia ważnym rynkiem eksportowym polskiej stolarki

Belgia ważnym rynkiem eksportowym polskiej stolarki

Belgia jest czwartym co do wielkości rynkiem eksportowym dla polskiej stolarki. Jakie produkty są tutaj popularne? Jak tutejszy rynek radził sobie w pandemicznym 2020 roku? Dlaczego błędem jest wrzucanie rynków Beneluksu do jednego worka? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w szóstym odcinku podcastu “Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”.

Ruszyła platforma e-budownictwo do składania formularzy online

Ruszyła platforma e-budownictwo do składania formularzy online

Ruszyła właśnie platforma e-budownictwo, za pomocą której można złożyć elektronicznie  dokumenty związane z pracami budowlanymi.

1