Rotox zakończył inwestycję na Słowacji

Red.: |Data publikacji:

Rotox rozpoczął właśnie działalność w nowym obiekcie na Słowacji. Firma wybudowała halę produkcyjną.

Rotox, dostawca maszyn i urządzeń do produkcji stolarki otworowej, otworzył nowy obiekt w oddziale na Słowacji. W siedzibie Rotox s.r.o., w miejscowości Dunajská Streda niedaleko Bratysławy firma wybudowała halę produkcyjną wraz z częścią biurową, a powierzchnia obiektu wynosi 700 m2. Jak informuje, przeniosła się do nowego budynku już w październiku. W słowackim oddziale wytwarzane są niewielkie standardowe produkty Rotoxu i elementy spawalne. Słowacka firma działa od 2015 r., a wraz z rozpoczęciem działalności w nowym zakładzie firma planuje również zwiększyć zatrudnienie.

Rotox obecnie ma sześć oddziałów, w tym jeden funkcjonuje od 1994 r. w Polsce, w miejscowości Pokój. Natomiast główny zakład produkcyjny znajduje się Grenderich w Niemczech. Firma poza tym ma placówki handlowe w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Zobacz również

Globalny rynek systemów fasadowych z tendencją wzrostową

Globalny rynek systemów fasadowych z tendencją wzrostową

Wartość globalnego rynku systemów fasadowych ma w 2033 roku wynieść 630 mld dol, przy rocznym wzroście na poziomie 5,8 proc.

Eko-Okna i Classen zapłaciły miliony podatku CIT

Eko-Okna i Classen zapłaciły miliony podatku CIT

Eko-Okna i Classen należą do największych firm w regionie i jednocześnie największych podatników. Firmy zapłaciły CIT liczony w milionach.

NSG notuje wzrost przychodów

NSG notuje wzrost przychodów

NSG podliczył półrocze swojego roku finansowego. Spółka odnotowała wzrost sprzedaży, także w segmencie szkła architektonicznego.

1