ROTO dzieli się i poszerza działalność

Red.: |Data publikacji:

Od nowego roku Grupa ROTO rozdziela dwa obszary operacyjne: Dywizję Okuć i Dywizję Okien Dachowych, a jako trzeci obszar wprowadza biznes serwisowy. Od stycznia wszystkie trzy obszary działać będą jako samodzielne przedsiębiorstwa w pełni odpowiedzialne za swoje wyniki.

Dr. Ekhard Keill, prezes zarządu ROTO Holding AG

Kontrolę nad strategią i całością interesów właściciela – rodziny Frank, sprawować będzie spółka holdingowa, kierowana przez dr. Eckharda Keilla, dotychczasowego prezesa zarządu Roto Frank AG. Według przewodniczącego Rady Nadzorczej dr. Michaela Stahla celem zmian jest długofalowa redukcja kompleksowości i decentralizacja zarządzania biznesem. Dzięki temu poszczególne spółki będą mogły koncentrować się wyłącznie na działaniach operacyjnych. W konsekwencji Roto ma się stać „szybsze, bardziej ekonomiczne, wydajniejsze, a przez to jeszcze mocniej zorientowane na klientów”.

Poza spółką holdingową, pełniącą funkcję kontrolną, nie prowadzącą żadnej działalności operacyjnej, a odpowiedzialną za opracowanie i nadzorowanie strategii Holdingu, kwestie patentowe i prawne, politykę przejęć, corporate identity (CI), corporate design (CD) oraz za ogólną komunikację korporacyjną, powstaną jeszcze trzy spółki.

Roto Frank Technologia Okien i Drzwi GmbH jako specjalista w dziedzinie systemów okuć, zamków, zawiasów, progów i profili uszczelniających działający na międzynarodowym rynku okien i drzwi. Spółka posiada siedzibę w Leinfelden-Echterdingen k. Stutgartu, a na 4 kontynentach ma 15 fabryk, niemal 30 centrów logistyczno-dystrybucyjnych i prawie tyle samo spółek handlowych. Stanowisko Prezesa Zarządu po dr. Keillu obejmie w niej w przyszłości osoba z zewnątrz, natomiast dyrektorem handlowym będzie p. Michael Stangier, obecny dyrektor ds. finansowych Roto Frank AG.

Roto Frank Technologia Systemów Dachowych GmbH działać będzie z siedziby w Bad Mergentheim w obszarze okien dachowych, ale też osłon przeciwsłonecznych i schodów składanych. W jej trzech fabrykach, czterech platformach dystrybucji oraz w 15 przedstawicielstwach handlowych zatrudnionych jest obecnie ok. 1.200 pracowników. Na czele spółki pozostanie dyr. Christoph Hugenberg jako przyszły Prezes Zarządu.

Roto Frank Professional GmbH to całkiem nowa spółka w strukturach Roto, która ma się stać kompletnym usługodawcą w zakresie napraw, ulepszeń, modernizacji i doposażenia okien i drzwi, będąc partnerem dla klientów ostatecznych, producentów i dilerów. Biznes ten oparty będzie na czterech przejętych przez Roto w październiku 2017 roku spółkach wykonawczych w Niemczech i w Szwajcarii. Centrala spółki znajdzie się również w Leinfelden, a na jej czele stanie dr Christian Faden, który kieruje aktualnie działem Corporate Development.

Grupa Roto zatrudnia aktualnie ok. 4900 pracowników, a w 2017 roku jej obrót wyniósł 633,5 mln euro. Jak ważny jest to podmiot dla branży okienno-drzwiowej świadczy m. in. jego 18 fabryk rozmieszczonych na czterech kontynentach. W związku ze zmianami organizacyjnymi Holdingowi ROTO życzymy dalszych sukcesów i umacniania swojej pozycji na rynku.

Więcej na temat w magazynie Roto pod tytułem UptoDate, w którym wyjaśnione są przyczyny, szczegóły i skutki powstania nowej struktury firmy oraz perspektyw, które niesie ona ze sobą:

Treść dostępna po zalogowaniu dla abonentów naszego serwisu oraz prenumeratorów. Nie masz konta? Skontaktuj się z działem reklamy: reklama@forumbranzowe.com. Szczegóły oferty

Zobacz również

Kraje unijne mogą więcej – nowa dyrektywa EPBD

Kraje unijne mogą więcej – nowa dyrektywa EPBD

Rada Unii Europejskiej ostatecznie zatwierdziła 12 kwietnia nową wersję dyrektywy w sprawie efektywności energetycznej budynków (EPBD).

Okno-Pol, Yawal i Krispol z nowymi showroomami

Okno-Pol, Yawal i Krispol z nowymi showroomami

Branża informuje o otwarciach kolejnych showroomów, tym razem są to Yawal, Okno-Pol i Krispol, którzy w SoMe pochwalili się nowymi salonami.

Napędy do stolarki i osłon pod kontrolą Unii Europejskiej

Napędy do stolarki i osłon pod kontrolą Unii Europejskiej

Unia Europejska podejmuje kolejne działania związane z energooszczędnością budynków. Już od 9 maja 2025 r. wejdzie z życie odpowiednie rozporządzenie.

1