Rośnie sprzedaż stolarki w e-commerce

Red.: MR |Data publikacji: 2019-11-20

Inwido podsumował trzy kwartały 2019 r. pod względem finansowym. Szwedzka spółka podała, że wartość przychodów ze sprzedaży za dziewięć miesięcy wyniosła 4,818 mld koron szwedzkich (ok. 1,941 mld zł). To wzrost w stosunku do roku ubiegłego o niecały jeden procent.

Trzeci kwartał w Inwido, koncernie z siedzibą w Malmö w Szwecji, do którego należy m.in. Sokółka, nie był najlepszy pod kątem sprzedaży. Firma podała, że w okresie od lipca do września wartość przychodów ze sprzedaży netto wyniosła 1,665 mld koron (670 mln zł). W roku ubiegłym w tym samym okresie była to kwota 1,682 mld koron (677 mln zł), co oznacza spadek w przychodach na poziomie 1 proc. Porównując zaś trzy kwartały z tego roku do analogicznego okresu z roku 2018, to okazuje się, że wzrost przychodów był o niecały jeden procent.

Zarząd Inwido podaje, że choć sprzedaż w omawianym okresie jest niższa w porównaniu do roku ubiegłego, to jednak wzrastają zyski. Jest to spowodowane obniżeniem kosztów, a także zwiększeniem sprzedaży bezpośredniej do konsumentów.

Firma ponadto jest bardzo zadowolona z rozwoju sieci sprzedaży e-commerce. Przychody w III kwartale w tym kanale sprzedaży były wyższe o 8 proc., i stanowią obecnie ok. 10 proc. udziału w skonsolidowanej sprzedaży Inwido.

Zobacz również

Sanok Rubber ze spadkami, także w segmencie stolarki

Sanok Rubber ze spadkami, także w segmencie stolarki

Sanok Rubber Company w minionym półroczu osiągnął przychody w wysokości 300,89 mln zł wobec 389,1 mln zł w 2019 r.

Eko-Okna dołożą miliony do budowy drogi

Eko-Okna dołożą miliony do budowy drogi

Od dawna zapowiadana inwestycja, w której uczestniczą także Eko-Okna, w końcu będzie zrealizowana. Firma z Kornic dołoży ponad 3,6 mln zł do budowy drogi powiatowej w Kornicach. Ma ona być oddana do użytku w I półroczu 2021 r.

Przyszłość rynku drzwi wejściowych w Europie Wschodniej

Przyszłość rynku drzwi wejściowych w Europie Wschodniej

Rynek drzwi wejściowych w Europie Wschodniej straci w tym roku 4,4 proc. swojej wartości z powodu ekonomicznych konsekwencji pandemii – twierdzi austriacka firma badawcza Interconnection Consulting. Poprawy należy oczekiwać w 2023 r.

1