Rośnie sprzedaż stolarki w e-commerce

Red.: MR |Data publikacji: 2019-11-20

Inwido podsumował trzy kwartały 2019 r. pod względem finansowym. Szwedzka spółka podała, że wartość przychodów ze sprzedaży za dziewięć miesięcy wyniosła 4,818 mld koron szwedzkich (ok. 1,941 mld zł). To wzrost w stosunku do roku ubiegłego o niecały jeden procent.

Trzeci kwartał w Inwido, koncernie z siedzibą w Malmö w Szwecji, do którego należy m.in. Sokółka, nie był najlepszy pod kątem sprzedaży. Firma podała, że w okresie od lipca do września wartość przychodów ze sprzedaży netto wyniosła 1,665 mld koron (670 mln zł). W roku ubiegłym w tym samym okresie była to kwota 1,682 mld koron (677 mln zł), co oznacza spadek w przychodach na poziomie 1 proc. Porównując zaś trzy kwartały z tego roku do analogicznego okresu z roku 2018, to okazuje się, że wzrost przychodów był o niecały jeden procent.

Zarząd Inwido podaje, że choć sprzedaż w omawianym okresie jest niższa w porównaniu do roku ubiegłego, to jednak wzrastają zyski. Jest to spowodowane obniżeniem kosztów, a także zwiększeniem sprzedaży bezpośredniej do konsumentów.

Firma ponadto jest bardzo zadowolona z rozwoju sieci sprzedaży e-commerce. Przychody w III kwartale w tym kanale sprzedaży były wyższe o 8 proc., i stanowią obecnie ok. 10 proc. udziału w skonsolidowanej sprzedaży Inwido.

Zobacz również

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Defor planuje zbudowanie Centrum Badawczo-Rozwojowego. Będzie się tam znajdowało m.in. laboratorium do badania fasad.

Vikking wzmacnia dział handlowy

Vikking wzmacnia dział handlowy

Od początku czerwca 2021 roku Mateusz Pniak obejmuje stanowisko regionalnego managera sprzedaży na terenie południowej Polski. Do zadań nowego pracownika będzie należało promowanie marki VIKKING jako producenta drzwi kompozytowych oraz okien o unikalnej strukturze Real Wood.  

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje trzy fabryki produkujące szkło budowlane w USA. Nabywcą jest Cardinal, wartość transakcji t 450 mln dol.

1