Coraz więcej zleceń na usługi wymiany okien

Red.: |Data publikacji:

Polacy przy wymianie okien w większości decydowali się na zamówienie kompleksowej usługi. Tak wynika z danych zebranych przez serwis Oferteo.pl.

Portal Oferteo.pl sprawdził, jak Polacy w 2022 r. kupowali okna. Na podstawie danych serwisu okazało się, że najwięcej zleceń na montaż i wymianę okien otrzymano w III kwartale. Okazuje się, że ludzie chętnie korzystają także z usług ekspertów z branży stolarki. Według informacji zebranych przez serwis, ok. 60 proc. osób, które kupiło okno, zamówiło również kompleksową usługę czyli pomoc handlowca przy wyborze okna oraz montaż zakupionej stolarki. Z kolei 22 proc. klientów zdecydowało się na zamówienie tylko instalacji stolarki, bez pomocy przy jej wyborze. Natomiast 18 proc. klientów decydowało się na pomoc przy wyborze okna, ale już nie zamawiało usługi montażu przez profesjonalistów.

Serwis poinformował, że rośnie zainteresowanie Polaków termomodernizacją. Widać to po liczbie zleceń na usługi prac remontowych, w stosunku do roku 2021 było ich więcej o 5 proc. Najwięcej prac przypadło na okres wakacyjny, od lipca do końca września. Z kolei w III kwartale 2022 r. w stosunku do roku 2021 wzrosła o 11 proc. liczba zleceń na montaż okien.  Jakie okna zamawiali Polacy w 2022 r.? Według serwisu, najpopularniejsze były te wykonane z PCW – aż 90 proc. klientów wybrało okna z plastikowych ram. Drewniane wybrało 6 proc. osób, a aluminiowe 4 proc. Serwis sprawdził także, że 58 proc. klientów decydowało się na okna białe.

Zobacz również

Coraz bliżej do targów Fensterbau Frontale

Coraz bliżej do targów Fensterbau Frontale

Niedługo w Norymberdze rozpoczną się targi Fensterbau Frontale. Wydarzenie ma miejsce co dwa lata i towarzyszą mu targi Holz-Handwerk.

Deceuninck skończył trudny rok z zyskiem

Deceuninck skończył trudny rok z zyskiem

Deceuninck podsumował rok. Firmie udało się wypracować dobry wynik operacyjny, mimo spadków wartości sprzedaży.

Największe, globalne firmy stolarkowe w Polsce

Największe, globalne firmy stolarkowe w Polsce

Poznaliśmy właśnie listę 50 globalnych, polskich firm. Wśród nich siedem należy do branży stolarki otworowej.

1