Andrzejakowie już poza zarządem Pozbudu

Red.: |Data publikacji:

W Pozbudzie ponownie zmienił się zarząd. Roman Andrzejak, młodszy z braci, zrezygnował ze stanowiska wiceprezesa, a jego miejsce zajęła Agnieszka Grzmil.

Roman Andrzejak, jeden z założycieli i współwłaścicieli Pozbudu, który po sprzedaniu większości swoich akcji wciąż pełnił funkcje wiceprezesa, zdecydował się 29 maja br. zrezygnować z tego stanowiska. Jego odejście, jak podaje oficjalny komunikat Spółki, spowodowana jest problemami zdrowotnymi: „Jednocześnie pan Roman Andrzejak oświadczył, że podtrzymuje zamiar współpracy ze spółką w ramach specjalistycznej działalności deweloperskiej” – czytamy w komunikacie. Przypomnijmy, że nie jest to pierwsza tegoroczna zmiana w zarządzie tej spółki. O wcześniejszych transformacjach  w Pozbudzie pisaliśmy m.in. TUTAJ

Od 3 czerwca nowym wiceprezesem została Agnieszka Grzmil, która ma doświadczenie w zarządzaniu finansami w kilku firmach. Jedną z nich była spółka giełdowa Hydrobudowa z Wysogotowa. Agnieszka Grzmil jest także od marca tego roku dyrektorem finansowym w SPC-2 Sp. z o.o., podmiocie należącym do grupy Pozbud. Obecnie prezesem spółki jest Łukasz Fojt, a stanowiska wiceprezesów zajmują Michał Ulatowski i Agnieszka Grzmil.

Pozbud zdecydował także o założeniu dwóch nowych spółek zależnych. Pierwsza to Pozbud Hydrotechnika, która specjalizować się będzie w budownictwie hydrotechnicznym, a druga zajmować się będzie inwestycjami deweloperskimi. Jeśli chodzi o pierwszy podmiot, to Pozbud chce pozyskać partnera biznesowego, który ma doświadczenie w dziedzinie hydrotechniki. 

Szczegóły na temat reorganizacji firma poda w późniejszym terminie. Jak się okazuje, Pozbud nie rezygnuje z produkcji stolarki otworowej. Według deklaracji zarządu, firma nadal widzi potencjał do rozwoju w tej dziedzinie.

Zobacz również

Kolejny miesiąc ze spadkami cen w PSB

Kolejny miesiąc ze spadkami cen w PSB

PSB podsumowało ceny w marketach budowlanych w marcu. To kolejny miesiąc z rzędu, w którym PSB odnotowuje spadek dynamiki wzrostu cen.

Aliplast uruchomił wielką instalację fotowoltaiczną

Aliplast uruchomił wielką instalację fotowoltaiczną

Aliplast uruchomił dużą farmę fotowoltaiczną. Jej moc wynosi 2,5 MW. Praca trwała kilka miesięcy i podzielona była na wiele etapów.

Rośnie popyt na elektrownie balkonowe

Rośnie popyt na elektrownie balkonowe

Liczba tzw. elektrowni balkonowych w krajach DACH szybko rośnie. Montaż paneli fotowoltaicznych o niewielkiej mocy i w systemie plug-in nie wymaga specjalnych zezwoleń.

1