Rodenberg odnotował 35-procentowy wzrost sprzedaży

Red.: MR |Data publikacji: 2021-07-16

Rodenberg w Polsce zanotował bardzo duże wzrosty sprzedaży w pierwszym półroczu. Dla firmy nasz kraj jest czwartym rynkiem eksportowym.

Rodenberg to niemiecki dostawca wypełnień drzwiowych. W Polsce firma w pierwszym półroczu zanotowała 35-procentowy wzrost sprzedaży. Wypełnienia drzwiowe sprzedawane polskim producentom trafiają na rodzimy rynek, ale także do odbiorców w innych krajach, szczególnie w Zachodniej Europie.

Ten niemiecki producent wypełnień drzwiowych w pierwszym półroczu dostawał tak wiele zamówień, że przekraczały one poziomy zleceń z poprzednich lat. Firma była zmuszona do wydłużenia czasu realizacji z dwóch tygodni do czterech. Rodenberg zdecydował także o tym, by wydłużyć czas pracy, produkcja odbywa się również w soboty. Firma obecnie wykonuje około 1 tys. wypełnień drzwiowych dziennie. Największymi rynkami wypełnień są Niemcy, Austria, Francja, kraje Beneluksu i Polska.

Zobacz również

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Lisec w sierpniu tego roku zebrał zamówienia o wartości 34,5 mln euro. Jest to najwyższy wynik w historii firmy. Wyniki są świetne m.in. dzięki klientom z Polski.

Zabraknie montażystów?

Zabraknie montażystów?

Ekipy montażowe nie narzekają na brak pracy, wzrost cen stolarki nie wpłynął negatywnie na popyt, nie spowodował przestojów, a kalendarze na najbliższy czas są zapełnione. Czy ekipy montażowe są przygotowane na wielką falę renowacji budynków?

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek odnotował kilkunastoporocentowy wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu. Firma planuje także inwestycję w moce produkcyjne.

1