Rodenberg w Polsce zanotował bardzo duże wzrosty sprzedaży w pierwszym półroczu. Dla firmy nasz kraj jest czwartym rynkiem eksportowym.
Rodenberg to niemiecki dostawca wypełnień drzwiowych. W Polsce firma w pierwszym półroczu zanotowała 35-procentowy wzrost sprzedaży. Wypełnienia drzwiowe sprzedawane polskim producentom trafiają na rodzimy rynek, ale także do odbiorców w innych krajach, szczególnie w Zachodniej Europie.

Ten niemiecki producent wypełnień drzwiowych w pierwszym półroczu dostawał tak wiele zamówień, że przekraczały one poziomy zleceń z poprzednich lat. Firma była zmuszona do wydłużenia czasu realizacji z dwóch tygodni do czterech. Rodenberg zdecydował także o tym, by wydłużyć czas pracy, produkcja odbywa się również w soboty. Firma obecnie wykonuje około 1 tys. wypełnień drzwiowych dziennie. Największymi rynkami wypełnień są Niemcy, Austria, Francja, kraje Beneluksu i Polska.
Zobacz również
Wystartował konkurs RenOwacja 2026
Wystartował konkurs RenOwacja 2026. Głosowanie, w którym można oddać głos na najlepszą modernizację energetyczną budynku potrwa do 6 stycznia.
Oknoplast rezygnuje z udziału w Fensterbau Frontale 2026
Jak poinformowała niemiecka spółka producenta okien, Oknoplast Deutschland, zrezygnowała ona z udziału w najbliższej edycji targów Fensterbau Frontale w Norymberdze.
Hydro zamknie zakłady w Europie
Hydro chce optymalizować swoją działalność i zamierza zamknąć pięć zakładów zajmujących się ekstruzją w Europie.


