Renolit ma już 75 lat

Red.: MR |Data publikacji: 2021-10-10

Renolit obchodzi w tym roku 75 rocznicę działalności. Firma zorganizowała z tej okazji uroczystość, na którą zaprosiła lokalne władze.

W tym roku we wrześniu Renolit w Wormacji w Niemczech uroczyście obchodził 75-lecie działalności. Do siedziby firmy zostali zaproszeni lokalni politycy, wśród nich znalazł się Malu Dreyer, premier landu Nadrenii-Palatynatu oraz Hans Joachim Kosubek, burmistrz Wormacji. Spotkanie poprowadził niemiecki aktor, Max Urlacher.

Od lewej: Michael Kundel, dyrektor generalny Renolit, Malu Dreyer, premier Nadrenii-Palatynatu oraz Andreas Lang, przewodniczący rady nadzorczej Renolit.

Renolit został założony przez Jakoba Müllera w 1946 r. W zakładzie zatrudnionych było wówczas siedmiu pracowników. Na początku firma wytwarzała folie plastikowe jako zamiennik skóry, której brakowało po wojnie. Obecnie Grupa Renolit produkuje w ponad 30 zakładach na całym świecie, natomiast oddziały handlowe znajdują się w 20 krajach. W Renolicie pracuje obecnie 4800 osób.

Pierwszy zakład Renolitu w Wormacji w 1946 r.

Firma, która jest dostawcą folii m.in. do stolarki budowlanej, wskazała także w tym roku, jakie trendy w kolorach i wzorach w elewacji będą obowiązywać w latach 2021-2022. Producent folii przygotował raport „Colour Road 21/22”. Firma podkreśla, że ludzie dobrze się czują, gdy otoczeni są organicznymi materiałami, jak drewno, kamień czy metal. Jeśli chodzi o kolory, to dominować będą ciepłe odcienie brązu – to sosna i dąb z naturalnym usłojeniem drewna. Modne będą także odcienie beżu i szary, który przypomina wyglądem kamień lub metal. Ale także modne będą odcienie niebieskiego, a także czerwień i biel.

Zobacz również

Roszady w branży maszynowej

Roszady w branży maszynowej

Biesse Group przejęła 100 proc. udziałów Forvet Costruzione Macchine Speciali. Wartość umowy to około 41 mln euro.

Mamy już 3 lata!

Mamy już 3 lata!

Serwis ForumBranzowe.com obchodzi dziś trzecie urodziny! Oficjalnie wystartowaliśmy podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2018 na PGE Narodowym. Jak rozwijał się w tym czasie nasz portal?

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Złota Setka Firm Podkarpacia to zestawienie największych firm w regionie. Właśnie poznaliśmy przedsiębiorstwa, które dobrze poradziły sobie w 2020 r.

1