Remonty napędzają rynek nawiewników

Red.: |Data publikacji:

Działania na rzecz środowiska i ochrony klimatu są jednym z istotnych czynników napędzających rozwój niektórych segmentów rynku. Dotyczy to również takich produktów, jak nawiewniki okienne.

Nawiewniki okienne są montowane w nowej stolarce, jednak zdaniem ekspertów większe zapotrzebowanie jest na rynku wymian. Dotychczas stosowana grawitacyjna wentylacja pomieszczeń jest dalece niewystarczająca po zamontowaniu szczelnych okien.

Dostępne są raporty obejmujące prognozy na najbliższe lata oraz informacje zawierające dotyczące poszczególnych grup nawiewników. I tak Research Reports World podaje, że na globalnym rynku dużym zainteresowaniem cieszą się nawiewniki akustyczne – okienne i ścienne. Twórcy raportu prognozują, że do końca 2027 r. rynek tych produktów przekroczy wartość 93 mln dol. z rocznym wzrostem 6,3 proc. W roku 2022 był on wart 59 mln dol. Wśród największych producentów nawiewników autorzy raportu wymieniają m.in. firmę Renson.

Największym rynkiem nawiewników akustycznych jest Europa, z ok. 59-procentowym udziałem w rynku globalnym. Na drugim miejscu znajduje się region Azji i Pacyfiku, mający ok. 18 proc. udziału. Z kolei europejska produkcja skupia się głównie w Wielkiej Brytanii, gdzie jednak rynek wytwórców jest rozdrobniony. Według Research Reports World pierwsze miejsce zajmuje również brytyjska firma, odpowiadając za 9 proc. światowej produkcji. Jest to Greenwood, będący oddziałem Grupy Zehnder. Wśród znaczących wytwórców, oprócz wspomnianego Rensona z Belgii jest też  wymieniony Brookvent z Wielkiej Brytanii. Obie firmy mają swoje oddziały w Polsce.

Zobacz również

Globalny rynek systemów fasadowych z tendencją wzrostową

Globalny rynek systemów fasadowych z tendencją wzrostową

Wartość globalnego rynku systemów fasadowych ma w 2033 roku wynieść 630 mld dol, przy rocznym wzroście na poziomie 5,8 proc.

Eko-Okna i Classen zapłaciły miliony podatku CIT

Eko-Okna i Classen zapłaciły miliony podatku CIT

Eko-Okna i Classen należą do największych firm w regionie i jednocześnie największych podatników. Firmy zapłaciły CIT liczony w milionach.

NSG notuje wzrost przychodów

NSG notuje wzrost przychodów

NSG podliczył półrocze swojego roku finansowego. Spółka odnotowała wzrost sprzedaży, także w segmencie szkła architektonicznego.

1