Rehau rozszerza swoją obecność w krajach bałtyckich

Red.: |Data publikacji:

Na początku tego roku Rehau i będąca także największą strefą wolną od podatków na Litwie wolna strefa ekonomiczna w Kłajpedzie (Kalipeda FEZ) ogłosiły międzynarodowy przetarg na sfinansowanie i zbudowanie zakładu, a także wynajęcie go Rehau.

Takie rozwiązanie zostało wybrane przez Rehau i firmę zarządzającą FEZ, aby zminimalizować ryzyko i przyspieszyć proces uruchamiania produkcji. Dzięki temu Rehau rozszerza swoją obecność w krajach bałtyckich.

Roger Schönborn, kierownik działu rozwiązań budowlanych Rehau:

Przed osiedleniem się w Kłajpedzie Rehau rozważało kilka lokalizacji dla swojego nowego zakładu w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Kłajpeda FEZ jest atrakcyjną lokalizacją, a silny zespół wykwalifikowanych pracowników oraz ich profesjonalne podejście i etyka pracy były głównym czynnikiem decydującym o wyborze, podobnie jak dobry stosunek kosztów do jakości. W kluczowych dziedzinach Litwa jest nadal bardzo konkurencyjna cenowo dla producentów, ale może się pochwalić jednymi z najsprawniejszych i najbardziej przyjaznych dla biznesu warunków w UE.

Po otrzymaniu ponad dziesięciu ofert z Litwy i spoza niej, obie firmy wybrały na inwestora firmę YIT, fińskiego dewelopera o silnej pozycji na Litwie. Podpisanie umowy nastąpiło w końcowych tygodniach listopada. Sama budowa rozpocznie się w ciągu kilku tygodni – szybkie tempo umożliwia fakt, że Rehau niezależnie rozpoczął już opracowywanie projektu technicznego.

Mimo, że Rehau będzie de facto najemcą YIT, firma nadal będzie korzystać z oficjalnego statusu inwestora FEZ. Produkcja oddziału Rehau w Kłajpedzie będzie kierowana głównie do hurtowni i firm telekomunikacyjnych Europie.

Zobacz również

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Producenci stolarki w różny sposób przygotowują się na trudniejszy okres na rynku. Perfectdoor postawił na integrację procesów produkcyjnych i ochronę miejsc pracy.

Glasstec 2022 – zobacz naszą fotorelację

Glasstec 2022 – zobacz naszą fotorelację

Za nami targi Glasstec 2022 - to wiodąca na świecie impreza branży szklarskiej, która odbyła się po raz pierwszy po czteroletniej przerwie.

Partnerstwo na trudniejszy czas

Partnerstwo na trudniejszy czas

Dormakaba, światowy potentat w zakresie systemów zabezpieczeń i kontroli dostępu oraz wrocławska firma Polsystem, oferująca systemy kontroli czasu pracy, kontroli dostępu i urządzenia je obsługujące, nawiązały ostatnio współpracę produktową.

1