Rehau otworzył linię do recyklingu

Autor: |Data publikacji:

Rehau otworzył właśnie linię do sortowania starych okien z PCW. Inwestycja powstała we współpracy ze spółką zależną Dekura.

W zakładzie Rehau w Erlangen w Niemczech na początku lutego została otwarta nowa linia do recyklingu. Są na niej oddzielane i sortowane stare okna z PCW, a także odpady produkcyjne z plastiku. Inwestycja została zrealizowana wraz z Dekurą, spółką zależną Rehau. Zaletą nowej instalacji jest bardzo dokładne rozdzielenie różnych materiałów od rozdrobnionego PCW. Rehau współpracował z Dekurą w zakresie inwestycji w recykling także w zakładzie w Runcom w Anglii i w polskiej fabryce w Śremie.

Firma podliczyła, że przy produkcji jednej tony recyklatu oszczędność w emisji CO2 wynosi już ponad 50 proc. w porównaniu z materiałem pierwotnym. Rehau Windows Solution planuje konsekwentnie zwiększać stopień recyklingu materiałów stosowanych do produkcji okien.

Zobacz również

Forum Biznesu o nowych rynkach eksportowych i szansach polskich firm

Forum Biznesu o nowych rynkach eksportowych i szansach polskich firm

Zakończyła się 6. edycja Forum Biznesu organizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Wśród prelegentów nie zabrakło przedstawicieli branży stolarki.

Gerda stawia na bezpieczeństwo i rozwiązania smart

Gerda stawia na bezpieczeństwo i rozwiązania smart

W połowie października firma Gerda zaprosiła swoich partnerów handlowych i dostawców na wydarzenie w Ostródzie, gdzie zaprezentowała nowości.

Czytaj listopadowe „Forum Branżowe”

Czytaj listopadowe „Forum Branżowe”

Dostępny jest nowy numer miesięcznika „Forum Branżowe” (11/2025). Gościem wydania jest Maciej Żyła, kierownik ds. jakości w Laboratorium Techniki Budowlanej.