Rawlplug łączy swoje spółki i wdraża nową strategię

Red.: AK |Data publikacji: 2020-10-22

Rawlplug S.A przystępuje do realizacji założeń swojej strategii rozwoju. Zamierza łączyć własne spółki w Polsce i kontynuować rozwój na rynkach zagranicznych. Grupa właśnie wkracza do Wietnamu.

Grupa Kapitałowa Rawlplug S.A planuje połączyć się ze spółką zależną Koelner Polska sp. z o.o.  Koelner jest jedną z kilku marek w portfolio Grupy Rawlplug S.A. Grupa powstała w latach 90., kiedy wrocławskie przedsiębiorstwo „Tworzywa Sztuczne” Krystyna Koelner przejęło kilka przedsiębiorstw polskich i zagranicznych, w tym Rawlplug Ltd, którego nazwę przyjęła spółka. Koelner jest dystrybutorem produktów grupy i innych marek o podobnym profilu.

Walne zgromadzenie, na którym zapadnie oficjalna decyzja, odbędzie się pod koniec tego miesiąca. Póki co o planowanym połączeniu zawiadomiono akcjonariuszy poprzez publikację oficjalnego dokumentu. Według niego restrukturyzacja spółki będzie krokiem w kierunku realizacji nowej strategii grupy, która ma na celu uproszczenie struktury organizacyjnej i konsolidację spółek. Ma to zwiększyć przejrzystość struktury grupy dla inwestorów, uprościć procesy logistyczne, dystrybucyjne i handlowe, a także uprościć księgowość. Rawlplug zapewnia, że operacja połączenia nie będzie miała wpływu na skonsolidowany wynik finansowy Grupy Kapitałowej Rawlplug S.A.

Jednocześnie spółka wkracza na nowe rynki rejestrując spółkę zależną Rawlplug Vietnam Company Limited na terenie Wietnamu. Będzie to spółka produkcyjna wytwarzająca produkty z oferty Rawlplug. Według oficjalnego komunikatu, ma to na celu realizację strategii polegającej na wzmocnieniu spółek zagranicznych, także na rynkach pozaeuropejskich.

 

 

Zobacz również

Niewymuszony optymizm producentów okien

Niewymuszony optymizm producentów okien

Są firmy, które nie tylko nie narzekają, ale wręcz z wielkim optymizmem inwestują w nowe maszyny i linie produkcyjne. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca dotarło do nas kilkanaście takich informacji. Przedstawiamy niektóre z nich.

Najlepsze wpisy z Pressroomu

Najlepsze wpisy z Pressroomu

Przedstawiamy subiektywną listę najciekawszych wieści z firm, które opublikowaliśmy w ostatnim czasie. Jednocześnie zapraszamy do lektury całego działu Pressroom, w którym można odkryć jeszcze więcej ciekawych treści.

Jak klienci indywidualni w Polsce kupują okna?

Jak klienci indywidualni w Polsce kupują okna?

Centrum Analiz Branżowych przygotowało nowy raport, który sprawdza, jak Polacy kupują okna. Analizie poddano ścieżki zakupowe inwestorów indywidualnych, od pojawienia się potrzeby, aż po wrażenia po zakupie.

1