Rawlplug łączy swoje spółki i wdraża nową strategię

Red.: AK |Data publikacji: 2020-10-22

Rawlplug S.A przystępuje do realizacji założeń swojej strategii rozwoju. Zamierza łączyć własne spółki w Polsce i kontynuować rozwój na rynkach zagranicznych. Grupa właśnie wkracza do Wietnamu.

Grupa Kapitałowa Rawlplug S.A planuje połączyć się ze spółką zależną Koelner Polska sp. z o.o.  Koelner jest jedną z kilku marek w portfolio Grupy Rawlplug S.A. Grupa powstała w latach 90., kiedy wrocławskie przedsiębiorstwo „Tworzywa Sztuczne” Krystyna Koelner przejęło kilka przedsiębiorstw polskich i zagranicznych, w tym Rawlplug Ltd, którego nazwę przyjęła spółka. Koelner jest dystrybutorem produktów grupy i innych marek o podobnym profilu.

Walne zgromadzenie, na którym zapadnie oficjalna decyzja, odbędzie się pod koniec tego miesiąca. Póki co o planowanym połączeniu zawiadomiono akcjonariuszy poprzez publikację oficjalnego dokumentu. Według niego restrukturyzacja spółki będzie krokiem w kierunku realizacji nowej strategii grupy, która ma na celu uproszczenie struktury organizacyjnej i konsolidację spółek. Ma to zwiększyć przejrzystość struktury grupy dla inwestorów, uprościć procesy logistyczne, dystrybucyjne i handlowe, a także uprościć księgowość. Rawlplug zapewnia, że operacja połączenia nie będzie miała wpływu na skonsolidowany wynik finansowy Grupy Kapitałowej Rawlplug S.A.

Jednocześnie spółka wkracza na nowe rynki rejestrując spółkę zależną Rawlplug Vietnam Company Limited na terenie Wietnamu. Będzie to spółka produkcyjna wytwarzająca produkty z oferty Rawlplug. Według oficjalnego komunikatu, ma to na celu realizację strategii polegającej na wzmocnieniu spółek zagranicznych, także na rynkach pozaeuropejskich.

 

 

Zobacz również

Homag wyda niemal 100 mln euro na inwestycje, także w Polsce

Homag wyda niemal 100 mln euro na inwestycje, także w Polsce

Grupa Homag planuje w najbliższych latach inwestycje w Polsce i w Niemczech o wartości około  95 mln euro. To największy w historii firmy plan rozwoju.

Bas ze świetną końcówką roku

Bas ze świetną końcówką roku

Bas z Lublina podsumował, że w 2020 r. przychody ze sprzedaży były wyższe o 20 proc. Bieżący rok może być jednak wyzwaniem w działalności.

OFS 2021 Online z prestiżowymi partnerami i patronami

OFS 2021 Online z prestiżowymi partnerami i patronami

Ogólnopolskie Forum Stolarki 2021 Online odbędzie się już w przyszłym tygodniu! Polska branża stolarki spotka się w dniach 20-21 kwietnia na największym wydarzeniu w tym roku. Partnerem merytorycznym OFS został Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu. Wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

1