Radosław Borkowski odchodzi z Somfy Polska

Red.: |Data publikacji:

Po 21 latach Radosław Borkowski rozstaje się z Somfy Polska, gdzie pełnił funkcję dyrektora zarządzającego. Informację na ten temat zamieścił on w serwisie społecznościowym LinkedIn, natomiast firma poinformowała o tym w osobnej korespondencji swoich partnerów biznesowych.

Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska poinformował za pośrednictwem swojego konta w serwisie społecznościowym LinkedIn, że z dniem 21 października 2022 roku dobiegła końca jego historia w tej firmie. Jeszcze kilka dni wcześniej, podczas Gali Liderów Stolarki 2022, odbierał nagrodę w imieniu przedsiębiorstwa w kategorii „Automatyka”.

Radosław Borkowski w rozmowie z nami powiedział:

Przez ponad dwie dekady swojego życia zawodowego byłem związany z Somfy Polska, a firma ma za sobą niebywały rozwój oraz znakomite perspektywy na przyszłość. Dlatego zdecydowałem, że to dobry moment, by „ze sceny zejść niepokonanym”. To była bardzo przemyślana decyzja. Chciałbym teraz odpocząć i naładować baterie przed nowymi wyzwaniami zawodowymi. Jakimi? Tego jeszcze nie wiem, ale jestem przekonany, że moje doświadczenie menadżerskie może okazać się bardzo pomocne dla wielu firm z naszej branży.

Radosław Borkowski to absolwent wydziału zarządzania Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego oraz studiów MBA Erasmus University Rotterdam, GFKM, Uniwersytet Gdański. Od 2001 roku związany jest z Somfy Polska, gdzie swoją karierę rozpoczynał jako pracownik wspierający pracę biura, by szybko awansować na stanowisko przedstawiciela handlowego. Kolejnym wyzwaniem zawodowym było objęcie stanowiska szefa sprzedaży, a przez niemal 9 ostatnich lat piastował on funkcję dyrektora zarządzającego. W tym czasie Somfy Polska awansowało do pozycji polskiego lidera rynku stolarki w kategorii automatyki.

Radosław Borkowski w komunikacie w serwisie LinkedIn napisał:

W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim klientom i partnerom biznesowym za lata pełne owocnej współpracy, mojemu wspaniałemu teamowi, na który zawsze mogłem liczyć, moim szefom, koleżankom i kolegom z centrali i z innych oddziałów Somfy na całym świecie za wspólne projekty, dzielenie się doświadczeniami i inspirujące rozmowy i dyskusje. To był dla mnie naprawdę wyjątkowy czas!       

Z dniem 21 października 2021 roku obowiązki Radosława Borkowskiego w Somfy Polska przejął Yann Barou, prezes zarządu Somfy Eastern Europe, odpowiedzialny za cały region Europy Środkowo-Wschodniej. Do dyspozycji partnerów biznesowych firmy pozostają opiekunowie handlowi, zespół obsługi klienta oraz pracownicy działów technicznego, finansowego i marketingu.

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1