PWS AluSystem zwiększy moce produkcyjne

Red.: |Data publikacji:

Wręczenie decyzji o wsparciu. Od lewej: Sylwia Klimek, Patryk Klimek z PSW Alu System i Janusz Michałek, prezes KSSE. źródło: Facebook

PWS AluSystem będzie się rozwijać. Firma pod koniec roku otrzymała decyzję o wsparciu od Katowickiej Strefy Ekonomicznej.

Producent osłon i bram  – PWS AluSystem Patryk Klimek z Lublińca inwestuje w moce produkcyjne. Firma pod koniec roku otrzymała decyzję o wsparciu od Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przedsiębiorstwo zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 3 393 000 zł. Środki zostaną przeznaczone na „rzeczowe aktywa trwałe oraz wartości niematerialne i prawne, będące ceną nabycia albo kosztem wytworzenia we własnym zakresie środków trwałych”. Jak komentuje firma, chodzi o nabycie hali produkcyjnej, która umożliwi firmie zwiększenie mocy produkcyjnej. Inwestycja będzie zrealizowana w miejscowości Kochcice, w gminie Kochanowice (powiat lubliniecki).

PWS AluSystem to producent przede wszystkim aluminiowych rolet i bram rolowanych na bazie systemów Aluprofu, ale przedsiębiorstwo oferuje także szeroką gamę innych osłon oraz stolarkę otworową. Firma powstała w 2010 roku, ale w Holandii. Nosiła wówczas nazwę PWS rolluiken. Pod koniec 2019 r. przedsiębiorstwo przeprowadziło się do Polski, zdecydowały o tym czynniki logistyczne, produkcyjne, a także rosnący popyt na produkty. Firma dostarcza swoje produkty klientom w wielu krajach, w tym w Polsce, Niemczech, Holandii czy Austrii.

Zobacz również

Kolejny miesiąc ze spadkami cen w PSB

Kolejny miesiąc ze spadkami cen w PSB

PSB podsumowało ceny w marketach budowlanych w marcu. To kolejny miesiąc z rzędu, w którym PSB odnotowuje spadek dynamiki wzrostu cen.

Aliplast uruchomił wielką instalację fotowoltaiczną

Aliplast uruchomił wielką instalację fotowoltaiczną

Aliplast uruchomił dużą farmę fotowoltaiczną. Jej moc wynosi 2,5 MW. Praca trwała kilka miesięcy i podzielona była na wiele etapów.

Rośnie popyt na elektrownie balkonowe

Rośnie popyt na elektrownie balkonowe

Liczba tzw. elektrowni balkonowych w krajach DACH szybko rośnie. Montaż paneli fotowoltaicznych o niewielkiej mocy i w systemie plug-in nie wymaga specjalnych zezwoleń.

1