
PWS AluSystem będzie się rozwijać. Firma pod koniec roku otrzymała decyzję o wsparciu od Katowickiej Strefy Ekonomicznej.
Producent osłon i bram – PWS AluSystem Patryk Klimek z Lublińca inwestuje w moce produkcyjne. Firma pod koniec roku otrzymała decyzję o wsparciu od Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przedsiębiorstwo zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 3 393 000 zł. Środki zostaną przeznaczone na „rzeczowe aktywa trwałe oraz wartości niematerialne i prawne, będące ceną nabycia albo kosztem wytworzenia we własnym zakresie środków trwałych”. Jak komentuje firma, chodzi o nabycie hali produkcyjnej, która umożliwi firmie zwiększenie mocy produkcyjnej. Inwestycja będzie zrealizowana w miejscowości Kochcice, w gminie Kochanowice (powiat lubliniecki).
PWS AluSystem to producent przede wszystkim aluminiowych rolet i bram rolowanych na bazie systemów Aluprofu, ale przedsiębiorstwo oferuje także szeroką gamę innych osłon oraz stolarkę otworową. Firma powstała w 2010 roku, ale w Holandii. Nosiła wówczas nazwę PWS rolluiken. Pod koniec 2019 r. przedsiębiorstwo przeprowadziło się do Polski, zdecydowały o tym czynniki logistyczne, produkcyjne, a także rosnący popyt na produkty. Firma dostarcza swoje produkty klientom w wielu krajach, w tym w Polsce, Niemczech, Holandii czy Austrii.
Zobacz również
Nowe „Vademecum: montaż stolarki” dostępne na naszym portalu
„Vademecum: montaż stolarki” to praktyczny przewodnik po aktualnych standardach i technologiach montażu okien, również wielkogabarytowych.
Już niedługo webinarium IT W STOLARCE – szybkie wdrożenia, realne korzyści
Już we wtorek, 24 czerwca, wspólnie z Miquido zorganizujemy dla Was webinarium "IT w stolarce - szybkie wdrożenia, realne korzyści". Opowiemy Wam jak szybko i bezpiecznie wymienić system IT, który wspiera zarządzanie i produkcję.
Relacja z jubileuszowej edycji targów R+T Asia 2025
W dniach 26–28 maja w Szanghaju odbyła się 20. edycja targów R+T Asia. Tegoroczna odsłona wydarzenia zbiegła się z 60-leciem globalnej marki R+T.