Przemysł 4.0 podczas Dnia Otwartego w R&D Tech

Red.: |Data publikacji:

12 lutego  R&D Tech zorganizowała Dzień Otwarty. Można było zobaczyć przede wszystkim, jak pracuje jedno z najnowocześniejszych centr obróbczych.

Do siedziby R&D Tech w Zielonej Górze zawitali przedstawiciele producentów stolarki z aluminium i z PCW. Dostawca maszyn zorganizował Dzień Otwarty, podczas którego pracownicy firmy omówili najnowsze rozwiązania, przede wszystkim sygnowane marką Emmegi. Jedną zaś z największych atrakcji był pokaz pracy na żywo 5-cio osiowego centrum obróbczego Comet R6 HP.  To urządzenie przeznaczone jest do obróbki profili aluminiowych i z PCW. Można tu pracować z profilem o maksymalnej długości nawet do 7 m.

Prezentacja nowej maszyny odbyła się na terenie nowej hali, otwartej w 2018 roku.

Na spotkaniu obecni też byli przedstawiciele firm dostarczających oprogramowanie, czyli Orgadata i Unilink. Maszyny do produkcji stolarki od pewnego czasu pracują zgodnie z ideą przemysłu 4.0, czyli połączenia automatyzacji, cyfryzacji i wymiany danych. Dlatego urządzenia muszą być wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, bez którego nie będą działać. Tomasz Rybka, prezes R&D Tech podkreślał zaś inną cechę rynku maszyn do przemysłu. Podlegają one procesowi customizacji, czyli są dostosowane do potrzeb konkretnego klienta.

Pokaz obróbki aluminiowego profilu przez maszynę Comet R6 HP. Praca odbywa się za szklaną przesłoną.

Ogromną rolę odgrywa także serwis. Obecnie jest możliwość rozwiązywania problemów technicznych zdalnie, za pomocą specjalnej aplikacji na smartfony. W siedzibie R&D Tech widać było, jak bardzo obecnie maszyny są produktami zaawansowanymi technologicznie, jak wiele zadań mogą wykonywać i jak dużej wiedzy trzeba technicznej, by nimi zarządzać.

Zobacz również

Szwajcarski rynek się kurczy

Szwajcarski rynek się kurczy

Z podsumowania szwajcarskiego rynku stolarki za 2022 rok wynika, że od kilku lat regularnie spada produkcja okien w tym kraju. Pocieszeniem może być fakt, że stolarka drewniana i ślusarka aluminiowa notują rekordowe wyniki.

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych będzie notował spadki popytu. W najbliższych latach wzrost wolumenu sprzedaży będzie maksymalnie na 1,7 proc.

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Jak wynika z danych zebranych przez instytut badań rynku Branchenradar.com, rynek zewnętrznych drzwi wejściowych w Niemczech w 2022 roku urósł, ale nie za sprawą wzrostu popytu.

1