Przełomowy rok dla Glaston

Autor: |Data publikacji:

Glaston opublikował dane na temat wyników handlowych z 2019 r. Sprzedaż netto wyniosła ponad 181 mln euro w porównaniu do 101 mln w 2018 r.

Glaston Group to fińska firma notowana na helsińskiej giełdzie. Spółka podsumowała rok pod względem finansowym, ale także pod kątem najważniejszych wydarzeń. Z pewnością do takich należało w minionym roku przejęcie niemiecko-szwajcarskiej spółki Bystronic. To producent maszyn przeznaczonych do obróbki szkła.

Firma podliczyła, że sprzedaż netto w 2019 r. wyniosła 88,6 mln euro, podczas gdy sprzedaż firmy Bystronic wyniosła 92,4 mln euro. Zatem wynik Glaston Group wyniósł 181 mln euro. W roku 2018 był to wyniki 101 mln euro, jednak był to okres, gdy do Grupy nie należała jeszcze firma Bystronic.

Prezes Glastonu, Arto Metsänen przyznaje, że przejęcie firmy Bystronic było największą transakcją w historii firmy. Patrząc nawet na liczbę pracowników, to zwiększyła się ona ponad dwukrotnie. Także portfolio produktów znacząco się rozszerzyło. Znalazły się tam m.in.  maszyny do obróbki szyb zespolonych.

Jednym z klientów firmy Glaston to producent szyb z Polski – Bojar.

Glaston ma swoje zakłady produkcyjne w Finlandii, Szwajcarii, Niemczech i w Chinach. Natomiast oddziały zajmujące się serwisem i sprzedażą są ulokowane w jedenastu krajach. Firma ma swoich klientów także w Polsce. Na swojej stronie internetowej podaje przykłady zainstalowanych z sukcesem maszyn w wielu polskich firmach zajmujących się obróbką szkła budowlanego. Do takich zakładów należą m.in. Bojar, Amber Glass, UniGlass czy HSA Krzysztof Lachowicz.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1