Trendy kolorystyczne w serii Elegant od Deceuninck

Red.: AK |Data publikacji: 2020-11-08

Trendy wnętrzarskie nie omijają okien. Klienci stają się coraz bardziej wymagający i świadomi wpływu stolarki otworowej na ogólny wygląd i klimat wnętrza. Bezpowrotnie minęły czasy, gdy okna były wyłącznie białe i nikomu nie przychodziło do głowy, by zastanawiać się nad kształtem czy kolorem klamki.

Odpowiedzią na oczekiwania rynku jest seria Elegant od firmy Deceuninck, która oprócz jakości wykonania i świetnych parametrów izolacyjnych wyróżnia się minimalistycznym i, jak nazwa wskazuje, eleganckim designem. Kolekcja Elegant była nagradzana w prestiżowych konkursach wzorniczych m.in. nagrodą RedDot, German Design Award i TopBuilder.

Profil Elegant zlicowany

Jest to jeden z najsmuklejszych dostępnych na rynku profili z PVC, jednocześnie umożliwia stworzenie bardzo stabilnych konstrukcji okiennych o dużych wymiarach, nawet do 2,5 m.

Wąska rama okna i duża szyba pozwalają na lepsze doświetlenie pomieszczenia, co nie tylko sprawia, że wygląda ono na większe, ale też wpływa na nastrój domowników. I oczywiście doskonale wpisuje się w trendy. Szeroki wybór kolorów profili Elegant pozwala na idealne dopasowanie okna do stylu i charakteru budynku.

Chłodne i metaliczne lofty

Loftowe, industrialne, minimalistyczne, nowoczesne – jeśli czytaliście ostatnio jakikolwiek tekst dotyczący obecnych trendów w wystroju wnętrz, z pewnością trafiliście na przynajmniej jedno z tych haseł. Minimalistyczne profile Elegant pomagają w stworzeniu takiej przestrzeni.

 

Wybrane kolory profili Elegant

Szare i czarne ramy, kiedyś postrzegane jako ekstrawaganckie, już nikogo nie dziwią. Coraz częściej wybierane są nie tylko przez właścicieli biur czy kawiarni, ale także inwestorów indywidualnych, którzy urządzają własne cztery kąty w bloku lub domu. Antracyt rozkochał w sobie inwestorów i projektantów już kilka sezonów temu i nadal jest bardzo popularny, chociaż coraz częściej przegrywa z klasyczną czernią. Wielu kupujących może obawiać się, że takie kolory przytłoczą wnętrze. Rzeczywiście nie znikają one w nim, tak jak klasyczne, białe profile, a podkreślają okno, tworząc wokół niego ramę podobną do ramy obrazu. Jednocześnie są to odcienie na tyle neutralne, że mimo ciemnego zabarwienia nie przytłaczają wnętrza, a jedynie podkreślają jego wystrój. Warto pamiętać, że można sięgnąć także po jaśniejsze odcienie – szarości.

Fani industrialnych klimatów coraz częściej stawiają także na metaliczne faktury w kolorze szarości, srebra, beżu czy brązu. Metaliczny połysk ram nie jest czymś, co rzuca się w oczy od razu po wejściu do pomieszczenia, jednak wpływa na odbiór całości wystroju. Okna nabierają nieco surowego akcentu, a odbijająca światło powierzchnia pomaga jeszcze bardziej rozświetlić wnętrze.

Ciepła, przytulna naturalność

Na sile zyskuje też moda na naturalność; widać to zdecydowanie w zainteresowaniu drewnopodobnymi okleinami profili okiennych. Mimo że takie odcienie kojarzą się zwykle z wnętrzami tradycyjnymi czy rustykalnymi, są ponadczasowe i pasują do większości aranżacji. Zwłaszcza ciemne drewno, które często wybierane jest także do wnętrz nowoczesnych. To właśnie ciemne orzechy czy mahonie były oczywistym i standardowym wyborem kupujących okna drewniane, teraz na popularności zyskują także ciepłe kolory z brązowo-beżowej palety oraz drewno barwione, także w barwach szarości czy zieleni.

Fot.: Deceuninck

 Jasne okleiny drewnopodobne w kolorze drewna barwionego na biały lub beżowy to częsty wybór osób, którym nie zależy na radykalnej zmianie w stosunku do tradycyjnych białych okien. Często postrzegane są jako bardziej praktyczne – w przypadku niejednolitej struktury drewna zabrudzenia ramy są mniej widoczne.

Co z klasyką?

Mimo licznych możliwości wyboru, biel nadal ma się świetnie. Nic dziwnego – o jej wyborze decyduje nie tylko przyzwyczajenie. Odcienie bieli postrzegane są jako łatwe w aranżacji i uniwersalne. Nie jesteśmy jednak skazani na dotychczas powszechną chłodną, śnieżną biel. Ciepłe odcienie również zyskują na popularności. od Deceuninck