Naturalne zawsze w modzie. Wybierz drzwi w drewnianych dekorach

Red.: JH |Data publikacji: 2019-06-13

Naturalność we wnętrzu to jeden z wiodących trendów ostatnich sezonów. Dowodzą tego m.in. meble wykonane z ekologicznych materiałów, żywe rośliny i organiczne dodatki, którymi chętnie zdobimy nasze domy i mieszkania. W pełny harmonii wystrój doskonale wkomponowują się także drzwi w drewnianych dekorach. Czym kierować się przy ich wyborze?

Drewno to wyjątkowo wdzięczny materiał: może przybierać różne formy, pasuje do każdego wystroju i ma moc wizualnego ocieplania przestrzeni, w której się znajduje. Nic zatem dziwnego, że dekoratorzy wnętrz chętnie sięgają po nie w swoich projektach. I to nie tylko w postaci litych desek. Obecnie dużą popularnością cieszą się produkty, które swoim wyglądem upodabniają się do prawdziwego drewna, zachwycając przy tym swoją wytrzymałością i dbałością o detale.

Drzwi o naturalnym wyglądzie

W przypadku drzwi wewnętrznych na topie są produkty wykończone okleiną z efektem porów synchronicznych. Ich nieregularna powierzchnia tworzy wrażenie trójwymiarowości. Bardzo ciekawie prezentuje się skąpana w świetle dziennym, które podkreśla rysunek drewna. Warto zwrócić uwagę na okleiny 3D w dębowych dekorach, przede wszystkim ze względu na ich klasyczny i ponadczasowy wygląd. W ofercie Classen można je znaleźć w ok. 20 kolekcjach skrzydeł, m.in. Ferro, Tosca i Antica. Wszystkie akcentują naturalny charakter wnętrza i wnoszą do niego powiew świeżości.

Fot. Classen

Dekor dopasowany do potrzeb wnętrza

Samo wykończenie drzwi to jednak nie wszystko – istotny wpływ na ich wygląd ma również kolorystyka. Bardzo modne są skrzydła w różnych odcieniach brązu – od jasnych tonacji po naprawdę ciemne i głębokie. Delikatne beże świetnie sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, dodając im promiennego uroku. Będą idealnym uzupełnieniem aranżacji skandynawskich, prowansalskich oraz minimalistycznych. Modele utrzymane w ciemniejszej barwie mogą z kolei stanowić wyrazisty akcent, ciekawie kontrastując z jasną ścianą. Fantastycznie sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach.

W zależności od charakteru pomieszczenia, można wybierać spośród modeli pełnych lub z różnego rodzaju przeszkleniami. Gratką dla fanów oryginalnych produktów będą np. drzwi z lustrem.

Fot. Classen

Długoterminowa inwestycja

Drzwi w drewnianych dekorach to rozwiązanie nie tylko modne, ale również praktyczne i uniwersalne. W piękny sposób dopełnią każdy typ wystroju, stając się inwestycją na lata. Zawsze prezentują się elegancko, a kiedy w parze z designem idzie solidna konstrukcja i wytrzymałość – mogą cieszyć domowników przez bardzo długi czas.

Fot. Classen

Opracowanie: firma Classen

Classen od ponad pięciu dekad działa w branży wyposażenia wnętrz, posiadając jedną z największych fabryk podłóg na świecie. Na polskim rynku firma reprezentowana jest przez spółki CLASSEN-POL S.A. oraz Classen Floors Systems. Szeroka gama produktów obejmuje panele podłogowe, drzwi, meble kuchenne oraz materiały wykończeniowe. www.classen.pl

Sprawdź wszystkie modele drzwi z oferty Classen