Modne style drzwi

Red.: JH |Data publikacji: 2019-06-13

Drzwi to jeden z bardziej istotnych elementów wystroju wnętrz każdego domu. To właśnie one otwierają nam przestrzeń. Mogą nam ją doświetlić lub nadać odpowiedni charakter pomieszczeniu do którego są przeznaczone.

To właśnie drzwi otwierają nam przestrzeń życiową, są jego wizytówką i zaproszeniem do środka. Spoglądając na drzwi i jego styl wykonania, często jesteśmy w stanie wyobrazić sobie co znajdziemy w środku.

Na polskim rynku, nieodmiennie od lat, króluje kilka przewodnich stylów urządzania wnętrz. Pierwszym na podium, niezmiennie pozostaje styl skandynawski, bazujący na naturalnych kolorach oraz materiałach. Najczęściej cechujący się połączeniem bieli, szarości z drewnem. Jasne ściany, dębowe podłogi, białe lub w okleinie drewnopodobnej drzwi z przeszkleniami doświetlającymi pomieszczenia.

Styl skandynawski najczęściej wybierany jest przez mieszkańców dużych miastach, czujących się doskonale w otwartych doświetlonych pomieszczeniach.

Od kilku sezonów do łask wracają także kolory, ciepłe oraz pastelowe łączone ze stylem skandynawskim składające się w swej symbiozie na styl Vintage. Wnętrza w tym stylu Vintage to przede wszystkim z pozoru niepasujące do siebie połączenie barw. Czerwone drzwi, białe ściany, jasna podłoga oraz duże okna potrafią naładować pozytywną energią niemal każde wnętrze. Tutaj podobnie jak w stylu skandynawskim, styl ten wybierany jest przez mieszkańców większych miast, szukających indywidualności także we wnętrzach.

Według danych z 2018 r. już niemal milion osób w Polsce pracuje zdalnie w domu. Osoby te potrzebują wygodnej, otwartej przestrzeni do zaadoptowania codziennego życia oraz pracy. Urządzając mieszkanie, osoby te szukają równowagi pomiędzy strefą prywatną, a strefą pracy w domu. Kupując mieszkania, decydują się na lokalizacje w centach dużych miast, na terenach pofabrycznych lub w starych kamienicach. Urządzając mieszkania, grupa tych osób często decyduje się na styl industrialny zwany także loftowym.

Ściany w takich mieszkaniach pokryty jest na ogół betonem architektonicznym lub posiada odkryte, stare cegły. Drzwi w tego typu obiektach, są czarne lub białe z dużymi przeszkleniami komponującymi się z pofabrycznymi oknami z wbudowanymi szprosami.

Ostatnim z dominujących stylów w urządzaniu mieszkań oraz domów jest styl rustykalny. Styl ten charakteryzuje się wykorzystaniem naturalnych materiałów, prostoty oraz komfortu. Mieszkania czy też domy w stylu rustykalnym to przede wszystkim biele komponujące się z naturalnym drewnem doposażone w proste dekoracje, takie jak naczynia gliniane, drewniane figurki czy też zegary wahadłowe. Drzwi w tego typu wnętrzach są drewniane lub pokryte okleiną przypominającą w swej kolorystyce i strukturze naturalne drewno (dąb, akacja).

Materiał przygotowany przez firmę Voster – Producenta Nowoczesnych Drzwi Wewnętrznych

 

 

Więcej nowoczesnych drzwi na www.voster.pl