Jak podjąć decyzję o wyborze drzwi?

Red.: Justyna Hennig Centrum Analiz Branżowych |Data publikacji: 2019-06-17

Wybór drzwi jest bardzo ważny, bo to jest jeden z elementów, który stanowi bazę w urządzaniu całego domu. Powinny być najlepszej jakości i wpasować się w każdy wystrój. Źle lub oszczędnie wybrane materiały mogą być kompletnie niepraktyczne oraz spowodują chaos w naszych wnętrzach.

Drzwi ramowe czy płytowe? Konstrukcja tych drzwi jest zupełnie inna, dlatego warto się zastanowić czego oczekujemy już na etapie projektowania przestrzeni oraz w jakim stylu chcemy urządzić nasze wymarzone cztery kąty.

Drzwi ramowe charakteryzują się stabilną konstrukcją. Możliwość jaką daje nam wybór przeszkleń, szkła, dekoru, pozwala nam konsekwentnie urządzić mieszkanie w jednym stylu.

Drzwi płytowe w zależności od materiału, którym są wypełnione mogą pełnić funkcje akustyczną, której niekiedy bardzo potrzebujemy. Wybór materiału wpływa na żywotność drzwi, dlatego warto się zastanowić nad funkcja jaką mają pełnić. Ponadto są znacznie lżejsze od ramowych i co również jest ważne cena jest stosunkowo niska.

Dobrym rozwiązaniem dla nowoczesnych wnętrz będą drzwi bezprzylgowe. Zlicowane skrzydło z ościeżnicą tworzą jednolitą powierzchnie. Zawiasy 3D są niewidoczne a zamek magnetyczny pozwala na ciche zamykanie jest to idealne rozwiązanie dla osób ceniących są spokój i komfort życia.

Prywatność a zarazem przestrzenność możemy uzyskać dzięki drzwiom szklanym. Możemy łatwo zaplanować każdą przestrzeń nawet tą mniejszą. Wybór szkła jest duży od całkiem przeźroczystego do czarnego. Możemy w ten sposób zapewnić sobie dużą intymność i komfort. Szklane drzwi cechuje dobra jakość szkła hartowanego i grubość 8 mm. Wpasują się w panujące trendy i spełnią swoją funkcję.

fot. Voster

Niezwykle ważne są akcesoria, które muszą ze sobą współgrać ościeżnice, klamki czy listwy przypodłogowe. Uproszczenie detali i dekorów, dostosowanie do całości wnętrza oraz gustu i funkcjonalności mieszkania. Klasyka w połączeniu z nowoczesnością niezależnie od tego jaki styl preferujemy i jaki wybór padnie przy wyborze kupna drzwi ma nam zapewnić komfort i przestrzeń naszego życia w miejscu, które jest naszym azylem i przystankiem. Dom, który jest naszą codziennością i będzie chcieli tam wracać i rozkoszować się pięknem wnętrza.

Estetyka i piękno – połączenie, które jest idealne dla wnętrz, które dziś królują. Obserwując otaczającą nas rzeczywistość wprowadzamy, poszerzamy i ułatwiamy wybór drzwi i akcesoriów.

Warto dać sobie czas na przemyślenie jak urządzić mieszkanie i pomóc sobie w doradztwie osób, które mają ogromna wiedzę na temat produktu oraz możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb każdego z nas.

fot. Voster

Za dobra pracę w nagrodę dostaje się jeszcze więcej pracy, a my wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom i potrzebom staramy się, aby nasze wysiłki i zaangażowanie było dla Was okazją odnalezienia samego siebie.

Materiał przygotowany przez firmę Voster – Producenta Nowoczesnych Drzwi Wewnętrznych

 

 

Więcej nowoczesnych drzwi na www.voster.pl