Przedstawicielka branży najbogatszą kobietą Ameryki

Red.: AK |Data publikacji: 2020-10-24

Forbes ogłosił właśnie ranking najbogatszych „self-made” kobiet Ameryki, czyli takich, które same dorobiły się fortuny. Na pierwszym miejscu, z majątkiem netto szacowanym na 8 mld USD, uplasowała się Diane Hendricks, właścicielka i współzałożycielka ABC Supply, jednego z największych hurtowych dystrybutorów pokryć dachowych, sidingów i okien w Ameryce. 

Diane Hendricks z mężem, Kenem Hendricksem, fot: ABC Supply

Hendricks tym samym wyprzedziła takie sławy, jak Oprah Winfrey czy Lady Gaga. To nie pierwszy raz, gdy jest na szczycie listy – tytuł zdobyła już w 2018 i 2019 roku tym samym pokazując, że branża w USA ma się świetnie.

Diane urodziła się jako jedna z dziewięciu córek farmerów hodujących krowy mleczne. Dzieciństwo wspomina jako sielankowe, ale mówi też, że od najmłodszych lat marzyła o życiu w mieście i karierze. Była przeciętną uczennicą w szkole średniej, jak sama przyznaje, „interesowali ją bardziej chłopcy niż nauka”. W wieku 18 lat zaszła w ciążę i w związku z tym musiała skończyć liceum zaocznie. Edukacji już nie kontynuowała. Pracowała między innymi jako kelnerka czy pracownica linii produkcyjnej. W końcu zaczęła zajmować się sprzedażą domów i to tam poznała Kena Hendricksa – swojego przyszłego męża i współzałożyciela ABC Supply.

ABC Supply – firma, która posiada 780 oddziałów i generuje sprzedaż na poziomie ponad 11 miliardów dolarów, została założona w 1982 roku przez Diane i jej męża, Kena Hendricksa. Oboje od początku swojego małżeństwa kontynuowali pracę w branży – Diane wraz z teściem zajmowała się usługami z zakresu remontów i wymianą okien, podczas gdy Ken rozwijał firmę dekarską, którą przejął od ojca. Małżonkowie prowadzili także firmę transportową i hurtownię dywanów.

Cały czas odkładali pieniądze z myślą o większej inwestycji.  Mimo, że, jak przyznaje Diane, początek lat 80. to w USA czas spowolnienia gospodarczego, Hendricksowie postanowili zaryzykować i postawić wszystko na jedną kartę – w roku 1982 podjęli decyzję o wycofaniu się z dotychczasowych biznesów i wykorzystali oszczędności, kupując trzy centra dostaw, które stały się pierwszymi lokalizacjami nowej firmy małżonków – ABC Supply. Firma rozpoczęła działalność jako hurtownie pokryć dachowych. W tamtym czasie nie było na rynku ogólnokrajowego dilera, który sprzedawałby różne marki pokryć dachowych w jednym miejscu. Podczas lat działalności w branży, małżonkowie zdali sobie sprawę, że jest to ogromne utrudnienie w pracy fachowców, którzy zmuszeni są do wizyt u każdego z producentów z osobna. W 1982 roku otworzyli zatem swój pierwszy sklep w mieście Beloit.

Siedziba firmy w Beloit, Wisconsin, fot: Adaml212 at English Wikipedia

Obserwacje małżonków okazały się bardzo trafne, a rynek przyjął ABC Supply z otwartymi ramionami. Do 1994 r. ABC Supply miało w posiadaniu 100 sklepów, a cztery lata później firma osiągnęła sprzedaż na poziomie 1 mld dolarów.

Po tragicznej śmierci Kena Hendricksa w 2007 r.  Diane musiała samodzielnie musiała się zmierzyć z kryzysem finansowym i kryzysem na rynku budowlanym. W 2009 r. przychody firmy drastycznie spadły, ale ABC odbiło się i w następnym roku wykupiło swojego największego konkurenta – Bradco Supply.

Diane w ostatnich latach skupia się na działaniu filantropijnym, a w 2013 roku prezesem zarządu został Keith Rozolis. ABC Supply nadal kieruje swoją ofertę do profesjonalnych wykonawców i sprzedaje okna, pokrycia dachowe oraz rynny i sidingi  do budynków mieszkalnych i komercyjnych. W 2019 roku uruchomiła myABCsupply – aplikację, która pozwala na zamawianie i sprawdzanie etapu dostawy od ABC Supply.

Sama Diane uważa, że swój sukces zawdzięcza samozaparciu i wysokiej etyce pracy, której nauczyła się pomagając na farmie rodziców.

 

Zobacz również

Weru stworzyło drzwiowego Tindera

Weru stworzyło drzwiowego Tindera

Niemiecka firma Weru stworzyła internetowy serwis, który działa na podobnej zasadzie, jak aplikacja randkowa Tinder. Użytkownicy mogą wybrać w niej pasujące do ich typu osobowości zdjęcia, na których podstawie proponowany jest później model drzwi wejściowych.

Alufactory inwestuje w produkcję aluminium

Alufactory inwestuje w produkcję aluminium

Alufactory kupiło i zainstalowało nową linię do produkcji ślusarki aluminiowej. Firma dotychczas specjalizowała się w obróbce metali.

Rekordowe wyniki w Norsk Hydro

Rekordowe wyniki w Norsk Hydro

Norsk Hydro poinformował o wynikach ze sprzedaży z trzeciego kwartału. Wyniki spółki były rekordowe, jednak rynek aluminium jest trudny.

1