Przed branżą wiele zmian, ale i szans

Red.: |Data publikacji:

Niemiecka firma konsultingowa S&B Strategy przygotowała opracowanie na temat wyzwań stojących przed branżą stolarki w najbliższej dekadzie. Choć pandemia koronawirusa może mieć negatywny wpływ, analitycy dostrzegają tez ogromne szanse w najbliższych latach.

Nadchodzą zmiany

Według niemieckich ekspertów branża znajduje się w fazie konsolidacji napędzanej przez coraz większą złożoność łańcucha wartości i rosnącą presję cenową. Pandemia koronawirusa przyspiesza ten proces zmian i w związku z tym cały łańcuch wartości branży stolarki ma ulec znacznym zmianom w następnej dekadzie. Wśród nich S&B Strategy prognozuje m.in.:

  • Stające się standardem cyfrowe procesy i digitalizację budynków
  • Przyspieszoną konsolidację
  •  Zasadniczą zmianę koncepcji sprzedaży i logistyki
  • Coraz częstsze oczekiwanie ze strony projektantów i instalatorów koncepcji połączonych usług, które pozwolą im zaoszczędzić czas i pieniądze

Producenci, którzy podejdą do tych zagadnień kompleksowo zdominują konkurencję w nadchodzących latach. Wszyscy pozostali gracze nieuchronnie będą nadal tracić pozycję – prognozuje Christoph Blepp z S&B Strategy.

Duże szanse

Neutralność klimatyczna do 2050 r. będzie możliwa do osiągnięcia jedynie poprzez ogólnoeuropejską falę renowacji budynków, a nawet wówczas zrealizowanie tego ambitnego celu wydaje się trudne – oceniają eksperci z S&B Strategy. Kluczowymi punktem będzie wymiana stolarki i  remont elewacji, które w dużej części zasobów budowlanych nie są jeszcze na wymaganym poziomie pod względem efektywności energetycznej.

Zobacz również

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro boleśnie odczuwa spadek koniunktury na rynku budowlanym. Mniejsza ilość zamówień powoduje, że firma nie ma obecnie pracy dla wszystkich pracowników.

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

Jak poinformowała nas firma Sun Winner, w okresie letnim znacznie zwiększyła się dynamika hurtowej sprzedaży pergoli. Przedsiębiorstwo z Łomży zakłada, że w tym roku uda mu się znacznie poprawić wyniki w porównaniu z sezonem 2021.

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

W ostatnim tygodniu naszego konkursu Mecenas Sportu na fotelu absolutnego lidera rozsiadł się zawierciański klub siatkówki Aluronu. Kibice tej drużyny oddali niemal 3 700 głosów.

1