Profil w 100 proc. z recyklatu od Profine

Red.: |Data publikacji:

Profine opracował profil, który w 100 proc. wykonany jest z recyklatu. Właśnie powstaje budynek wyposażony w okna wykonane z przetworzonego PCW.

Profine stworzyło profil ReFrame, który całkowicie wytworzony jest z poddanego recyklingowi PCW. Profil wykończony jest powierzchnią proCoverTec, która zabezpiecza produkt przed promieniowaniem UV. Dzięki nowemu rozwiązaniu, cykl produkcji okien z PCW staje się zamknięty – stare profile trafiają do ponownego przetworzenia. Systemodawca informuje, że profile wykazują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, przede wszystkim izolacyjnością termiczną.

Profine, wraz ze swoim partnerem, producentem stolarki firmą Rolladen Müllers, rozpoczął właśnie pilotażowy program – budowane jest przedszkole w Mönchengladbach w Niemczech, w którym zastosowane będą okna wykonane z profili ReFrame. Zakończenie budowy planowane jest latem tego roku. W budynku zamontowanych zostanie 57 okien i drzwi w technologii ReFrame. Okna wykonane są w ramach systemu Kömmerling 76.

 

Zobacz również

Okno z hydrożelem zmniejszy nagrzewanie się domów

Okno z hydrożelem zmniejszy nagrzewanie się domów

Okno z szybą hydrożelową to jeden z najnowszych wynalazków w dziedzinie stolarki. Okazuje się, że jeśli chodzi o okna, to wciąż jest ogromne pole do innowacyjności.

Nadchodzi nowa era w produkcji szkła

Nadchodzi nowa era w produkcji szkła

Szkło może być produkowane w czysty, zielony sposób. Nowe szkło float zaprezentował właśnie Saint-Gobain, nad podobnym rozwiązaniem pracuje AGC.

Światło, energia i bezpieczeństwo pożarowe w jednym oknie stropowym

Światło, energia i bezpieczeństwo pożarowe w jednym oknie stropowym

Aluprof zaprezentował dachowy świetlik fotowoltaiczny, oparty na profilu MB-SR50N EI. Świetlik uzyskał klasyfikację odporności ogniowej REI30, co potwierdza najwyższą klasę technologiczną rozwiązania, które łączy w sobie funkcje bezpieczeństwa oraz fotowoltaiki bazującej na kropkach kwantowych.

1