Profil w 100 proc. z recyklatu od Profine

Red.: MR |Data publikacji: 2021-05-15

Profine opracował profil, który w 100 proc. wykonany jest z recyklatu. Właśnie powstaje budynek wyposażony w okna wykonane z przetworzonego PCW.

Profine stworzyło profil ReFrame, który całkowicie wytworzony jest z poddanego recyklingowi PCW. Profil wykończony jest powierzchnią proCoverTec, która zabezpiecza produkt przed promieniowaniem UV. Dzięki nowemu rozwiązaniu, cykl produkcji okien z PCW staje się zamknięty – stare profile trafiają do ponownego przetworzenia. Systemodawca informuje, że profile wykazują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, przede wszystkim izolacyjnością termiczną.

Profine, wraz ze swoim partnerem, producentem stolarki firmą Rolladen Müllers, rozpoczął właśnie pilotażowy program – budowane jest przedszkole w Mönchengladbach w Niemczech, w którym zastosowane będą okna wykonane z profili ReFrame. Zakończenie budowy planowane jest latem tego roku. W budynku zamontowanych zostanie 57 okien i drzwi w technologii ReFrame. Okna wykonane są w ramach systemu Kömmerling 76.

 

Zobacz również

Wodorowa rewolucja w produkcji szkła

Wodorowa rewolucja w produkcji szkła

Należąca do NSG Group firma Pilkington po raz pierwszy z sukcesem wyprodukowała szkło wykorzystujące jako paliwo wodór zamiast gazu ziemnego. Produkcja szkła przy znacznie mniejszej emisji jest zatem realna a eksperyment jest ważnym krokiem firmy do dekarbonizacji.

Pagen stawia na automatyzację

Pagen stawia na automatyzację

Firma Pagen z Gnojnika korzysta od teraz w procesie produkcyjnym z robota do montażu szyb zespolonych i jest to pierwsze tego typu wdrożenie w Polsce realizowane przez firmę Rotox. To kolejna inwestycja tego producenta stolarki w maszyny do produkcji.

Okna dachowe FAKRO – podwójna ochrona domu

Okna dachowe FAKRO – podwójna ochrona domu

Duże bryłki lodu mogą zniszczyć pokrycie dachowe, elewację, a nawet okna fasadowe, a tym bardziej dachowe. FAKRO wypuściło na rynek...

1