Producent drzwi przejmuje producenta okien

Red.: PG |Data publikacji: 2020-09-16

Niemiecki producent drzwi Biffar przejął producenta okien Löffel Fenster + Fassaden z Herxheim, który istnieje na rynku od 90 lat. To szybki i ciekawy sposób na poszerzenie portfolio bez budowania zakładu produkcyjnego od nowa i wykorzystanie gotowej sieci dystrybucji.

Firma Löffel Fenster + Fassaden od ponad roku poszukiwała właściwego partnera, który mógłby prowadzić ten rodzinny biznes. Jak potwierdzili szefowie firmy Löffel Fenster +Fassaden, Bernd i Otto Löffel, nie są planowane zwolnienia wśród 100-osobowej załogi. Z kolei Brigitte Biffar, dyrektor zarządzająca firmy Biffar zapewnia, że zostanie też zachowana dotychczasowa nazwa tego producenta okien. Firma Löffel zakłada w tym roku sprzedaż na poziomie 13,5-14 mln euro. Obecnie trwają poszukiwania doświadczonego dyrektora zarządzającego.

Co ciekawe, producent drzwi Biffar nie jest znacznie większym przedsiębiorstwem od Löffel Fenster + Fassaden. Jego obroty szacowane są na około 20 mln euro rocznie. Jak jednak podkreślają obie strony, transakcja ta jest bardzo korzystna dla obu stron i wzmocni ich pozycję w regionie Rhein-Neckar. Löffel jest największym producentem okien drewnianych, aluminiowych i PCW na tym obszarze i współpracuje z architektami oraz deweloperami. Biffar z kolei zatrudnia blisko 200 pracowników i ma 22 oddziały oraz 8 partnerskich salonów w Niemczech. Niedawno drzwi typu smart tego producenta otrzymały nagrodę German Design Award Winner 2020.

 

Zobacz również

Mercor imponująco zamknął rok 2020

Mercor imponująco zamknął rok 2020

Grupa Mercor zamyka rok 2020 ze znacznym wzrostem i wita w strukturach nową spółkę.

Geze zaprasza do swojego stoiska na Bau online

Geze zaprasza do swojego stoiska na Bau online

Geze w tym roku obecne było podczas targów Bau online. Firma w swoim stoisku prezentowała szereg nowości.

Forum Branżowe zmienia się dla Ciebie!

Forum Branżowe zmienia się dla Ciebie!

Miesięcznik Forum Branżowe rozpoczyna 2021 r. wielkimi zmianami! Styczniowy numer naszego magazynu  to prezentacja nowego layoutu oraz odświeżona zawartość, a wszystko po to, by codziennie dostarczać Państwu najważniejsze informacje w nowoczesnej formie zarówno w internecie, jak i na papierze.

1