Producenci szkła wyróżnieni za troskę o środowisko

Autor: |Data publikacji:

Saint-Gobain i AGC Glass Europe wyróżniają się przejrzystością w informowaniu o wpływie działalności na środowisko. Obie firmy zostały właśnie za to wyróżnione.

Organizacja Carbon Disclosure Project wpisała właśnie dwóch dostawców szkła: Saint-Gobain i AGC Glass Europe na listę Climate Change A-List. Jest to zestawienie firm z całego świata, a wyróżnione przedsiębiorstwa cechują się przejrzystą informacją na temat wpływu na środowisko i podejmowanych działań w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Obie firmy znalazły się w grupie 282 innych wyróżnionych podmiotów. Organizacja wybrała te firmy spośród 15 tys. innych, które wypełniły kwestionariusz dotyczący zmian klimatu.

Saint-Gobain wyznaczył sobie cele środowiskowe na wiele lat. Do 2030 r. francuski koncern planuje zredukować emisję dwutlenku węgla o 33 proc. w stosunku do 2017 r. Ponadto Saint-Gobain chce osiągnąć zerową emisję Co2 do 2050 r. Firma planuje także ograniczyć zużycie wody o 50 proc. do 2030 r., a zerowy pobór wody na obszarach dotkniętych wysokim niedoborem wody.

Także AGC Glass Europe dąży do osiągnięcia zerowego śladu węglowego netto. Firma chce  zrealizować ten cel do roku 2050. Dostawca szkła planuje także do 2030 roku ograniczyć o 50 proc. emisję gazów cieplarnianych.

Zobacz również

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.