Glass for Europe wzywa do ambitniejszych działań mających wspierać przemysł zeroemisyjny. Organizacja odpowiedziała na propozycję zmian zaprezentowanych przez Komisję Europejską.
Glass for Europe, organizacja zrzeszająca producentów szkła float, odniosła się do propozycji zmian w prawie i inicjatyw zgłoszonych przez Komisję Europejską. Są to propozycje mające na celu zmniejszenie niestabilności energetycznej, zwiększenie konkurencyjności europejskiego przemysłu oraz przejście do gospodarki zeroemisyjnej. Według Glass for Europe te pomysły są mało ambitne i w efekcie mogą być nieskuteczne.
Organizacja odniosła się do propozycji dotyczącej przemysłu o zerowej emisji. Według Glass for Europe zaproponowane rozwiązania to minimalne kroki, które nie będą zachęcały do inwestycji przemysłowych w Europie. Szczególnie ze względu na to, że wsparcie finansowe jest ograniczone i nie stanowi zachęty do długoterminowych inwestycji w technologie zeroemisyjne. Komisja Europejska nie przedstawiła działań, które rozwiązałyby problem wysokich kosztów produkcji w Europie. Według Bertranda Cazesa, Sekretarza Generalnego Glass for Europe, te propozycje nie wystarczą do tego, by zrównoważyć wysokie i niestabilne koszty energii. Z kolei dostępność ekologicznego wodoru oraz paliw alternatywnych pozostaje pod znakiem zapytania.
Glass for Europe podkreśla ponadto, że materiały budowlane i technologie, które wykorzystywane są w budynkach energooszczędnych nie zostały uwzględnione jako technologie zeroemisyjne. Według organizacji jest to sprzeczne z wcześniejszą analizą KE na temat znaczenia renowacji budynków i z unijną „falą renowacji”. Ma ona wpływać na oszczędność energii i przyczynić się do odejścia od stosowania paliw kopalnych. Bertrand Cazes podkreśla, że „regulacja o przemyśle zeroemisyjnym musi zostać szybko wzmocniona”.
Zobacz również
Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka
W ostatnim czasie kilka firm z naszej branży pochwaliło się wsparciem dla sportowców. Wiśniowskiego będziemy oglądać w Pucharze Świata w skokach narciarskich, a Veka będzie widoczna podczas meczów Pucharu Polski. Fakro kontynuuje współpracę z piłkarkami, a Lanko i Oknamix zaczyna z piłkarzami.
Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”
Producenci stolarki mają swoją reprezentację w tegorocznym rankingu najcenniejszych firm rodzinnych. Jego autorzy wyłonili laureatów spośród przedsiębiorstw w poszczególnych województwach.
CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew
W drugiej połowie października pracownicy CAL tradycyjnie posadzili kolejnych 10 tysięcy drzew. Akcja, którą rokrocznie prowadzi suwalski producent drzwi, doczekała już siódmej edycji. Partnerem wydarzenia było "Forum Branżowe".