Prez-Met inwestuje bo rośnie popyt na maszyny do produkcji stolarki

Autor: |Data publikacji:

Prez-Met inwestuje w moce produkcyjne. Firma rozpoczęła właśnie budowę nowoczesnego kompleksu produkcyjno-magazynowego z częścią biurową.

Producent maszyn do obróbki PCW i aluminium rozpoczął właśnie dużą inwestycję. Firma buduje nową siedzibę w Kamienicy Polskiej pod Częstochową – powstanie hala produkcyjna, magazyn i część biurowa. Według firmy zwiększający się poziom produkcji jest coraz trudniejszy do realizacji w obecnych warunkach, ze względu na ograniczoną powierzchnię. Prez-Met zdecydował się więc, na budowę nowej fabryki. Inwestycja pozwoli zwiększyć moce produkcyjne na poziomie przekraczającym 50 proc.

Inwestycja jest wieloetapowa i potrwa kilka lat. W pierwszym etapie powstanie hala do produkcji obrabiarek CNC, w kolejnych etapach zostanie przeniesiony dział montażu. Nowa hala będzie miała powierzchnię ok. 3 tys. mkw. Według Prez-Metu operacja przeniesienia całej firmy potrwa około trzech lat. W starej hali firma planuje utrzymać magazyn.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1