Prez-Met inwestuje bo rośnie popyt na maszyny do produkcji stolarki

Red.: |Data publikacji:

Prez-Met inwestuje w moce produkcyjne. Firma rozpoczęła właśnie budowę nowoczesnego kompleksu produkcyjno-magazynowego z częścią biurową.

Producent maszyn do obróbki PCW i aluminium rozpoczął właśnie dużą inwestycję. Firma buduje nową siedzibę w Kamienicy Polskiej pod Częstochową – powstanie hala produkcyjna, magazyn i część biurowa. Według firmy zwiększający się poziom produkcji jest coraz trudniejszy do realizacji w obecnych warunkach, ze względu na ograniczoną powierzchnię. Prez-Met zdecydował się więc, na budowę nowej fabryki. Inwestycja pozwoli zwiększyć moce produkcyjne na poziomie przekraczającym 50 proc.

Inwestycja jest wieloetapowa i potrwa kilka lat. W pierwszym etapie powstanie hala do produkcji obrabiarek CNC, w kolejnych etapach zostanie przeniesiony dział montażu. Nowa hala będzie miała powierzchnię ok. 3 tys. mkw. Według Prez-Metu operacja przeniesienia całej firmy potrwa około trzech lat. W starej hali firma planuje utrzymać magazyn.

Zobacz również

Strategiczne decyzje producentów profili z PCW

Strategiczne decyzje producentów profili z PCW

Grupa Rehau podjęła decyzję o sprzedaży swojej działalności w Rosji. Inny znów producent profili, Profine, ogłosił inwestycję w Serbii.

Anwis zwiększa dynamikę sprzedaży Grupy Warema

Anwis zwiększa dynamikę sprzedaży Grupy Warema

Grupa Warema podsumowała globalne wyniki za 2021 r. Firma osiągnęła wzrost przychodów o 10 proc. Do wysokich wyników przyczyniła się także działalność Anwisu.

Kongres Stolarki Polskiej za nami

Kongres Stolarki Polskiej za nami

W dniu 27 maja w Warszawie odbył się Kongres Stolarki Polskiej, organizowany przez Związek Polskie Okna i Drzwi. Była to już 12. edycja tej imprezy. Głównymi tematami spotkania były: sytuacja gospodarcza, ekologia oraz marketing.

1