Prez-Met inwestuje bo rośnie popyt na maszyny do produkcji stolarki

Red.: |Data publikacji:

Prez-Met inwestuje w moce produkcyjne. Firma rozpoczęła właśnie budowę nowoczesnego kompleksu produkcyjno-magazynowego z częścią biurową.

Producent maszyn do obróbki PCW i aluminium rozpoczął właśnie dużą inwestycję. Firma buduje nową siedzibę w Kamienicy Polskiej pod Częstochową – powstanie hala produkcyjna, magazyn i część biurowa. Według firmy zwiększający się poziom produkcji jest coraz trudniejszy do realizacji w obecnych warunkach, ze względu na ograniczoną powierzchnię. Prez-Met zdecydował się więc, na budowę nowej fabryki. Inwestycja pozwoli zwiększyć moce produkcyjne na poziomie przekraczającym 50 proc.

Inwestycja jest wieloetapowa i potrwa kilka lat. W pierwszym etapie powstanie hala do produkcji obrabiarek CNC, w kolejnych etapach zostanie przeniesiony dział montażu. Nowa hala będzie miała powierzchnię ok. 3 tys. mkw. Według Prez-Metu operacja przeniesienia całej firmy potrwa około trzech lat. W starej hali firma planuje utrzymać magazyn.

Zobacz również

Wzrosty w segmencie żaluzji zewnętrznych i rolet

Wzrosty w segmencie żaluzji zewnętrznych i rolet

Firma Hella,  dostawca technik osłonowych, podsumowała miniony rok pod względem handlowym. Przedsiębiorstwo w tym okresie osiągnęło najwyższe w historii wyniki ze sprzedaży.

Lamilux zbliżył się do granicy 400 mln euro

Lamilux zbliżył się do granicy 400 mln euro

Grupa Lamilux osiągnęła dwucyfrowe wzrosty przychodu w sezonie 2022. Dla specjalizującej się w produkcji świetlików dachowych firmy były to rekordowe wyniki.

Sanok Rubber zakończył 2022 r. wzrostem sprzedaży

Sanok Rubber zakończył 2022 r. wzrostem sprzedaży

Sanok Rubber podsumował 2022 r. pod kątem handlowym. Spółka osiągnęła niemal 20-procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu do 2021 r.

1