Prez-Met inwestuje bo rośnie popyt na maszyny do produkcji stolarki

Red.: |Data publikacji:

Prez-Met inwestuje w moce produkcyjne. Firma rozpoczęła właśnie budowę nowoczesnego kompleksu produkcyjno-magazynowego z częścią biurową.

Producent maszyn do obróbki PCW i aluminium rozpoczął właśnie dużą inwestycję. Firma buduje nową siedzibę w Kamienicy Polskiej pod Częstochową – powstanie hala produkcyjna, magazyn i część biurowa. Według firmy zwiększający się poziom produkcji jest coraz trudniejszy do realizacji w obecnych warunkach, ze względu na ograniczoną powierzchnię. Prez-Met zdecydował się więc, na budowę nowej fabryki. Inwestycja pozwoli zwiększyć moce produkcyjne na poziomie przekraczającym 50 proc.

Inwestycja jest wieloetapowa i potrwa kilka lat. W pierwszym etapie powstanie hala do produkcji obrabiarek CNC, w kolejnych etapach zostanie przeniesiony dział montażu. Nowa hala będzie miała powierzchnię ok. 3 tys. mkw. Według Prez-Metu operacja przeniesienia całej firmy potrwa około trzech lat. W starej hali firma planuje utrzymać magazyn.

Zobacz również

Pomimo wojny rynek ukraiński odbudowuje się

Pomimo wojny rynek ukraiński odbudowuje się

Firmy prowadzące działalność w Ukrainie notują wzrost popytu. Polskie firmy planują także tam inwestycje.

Nietrafiona inwestycja producenta okien?

Nietrafiona inwestycja producenta okien?

Jedną z inwestycji firmy Eko-Okna był zakup akcji Rafako - producenta kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki.

Targi Fastener Poland już za 3 tygodnie

Targi Fastener Poland już za 3 tygodnie

Tematem przewodnim targów Fastener Poland będzie ekologia. Odbędą się 18-19 października 2023 w EXPO Kraków.

1