Prez-Met inwestuje w moce produkcyjne. Firma rozpoczęła właśnie budowę nowoczesnego kompleksu produkcyjno-magazynowego z częścią biurową.
Producent maszyn do obróbki PCW i aluminium rozpoczął właśnie dużą inwestycję. Firma buduje nową siedzibę w Kamienicy Polskiej pod Częstochową – powstanie hala produkcyjna, magazyn i część biurowa. Według firmy zwiększający się poziom produkcji jest coraz trudniejszy do realizacji w obecnych warunkach, ze względu na ograniczoną powierzchnię. Prez-Met zdecydował się więc, na budowę nowej fabryki. Inwestycja pozwoli zwiększyć moce produkcyjne na poziomie przekraczającym 50 proc.
Inwestycja jest wieloetapowa i potrwa kilka lat. W pierwszym etapie powstanie hala do produkcji obrabiarek CNC, w kolejnych etapach zostanie przeniesiony dział montażu. Nowa hala będzie miała powierzchnię ok. 3 tys. mkw. Według Prez-Metu operacja przeniesienia całej firmy potrwa około trzech lat. W starej hali firma planuje utrzymać magazyn.
Zobacz również
Grupa PSB podsumowuje rok i przedstawia nową strategię
Grupa PSB podsumowała wiosenne targi i podała wyniki z 2025 roku. Firma także przedstawiła strategię działania na kolejne trzy lata.
Spotkanie szkoleniowe w Meesenburg International
Relacja ze spotkania przedstawicieli polskiej branży stolarki oraz mediów zorganizowanego przez Meesenburg Gruppe i Meesenburg Polska.
Czytaj najnowsze wydanie miesięcznika „Forum Branżowe” (3/2026)
Dostępny jest już marcowy numer miesięcznika „Forum Branżowe” (03/2026). Na okładce gości Dominika Zajączkowska, dyrektor zarządzająca EVVA Polska.





