Press Glass zbudował nowy zakład produkcyjny w USA

Autor: |Data publikacji:

Press Glass zakończył budowę nowej fabryki w Stanach Zjednoczonych. W zakładzie w Ridgeway została w połowie lutego zainstalowana nowoczesna linia do hartowania szkła. Jak podaje firma, fabryka jest już gotowa do pracy.

Press Glass rozpoczął budowę drugiego zakładu produkcyjnego w Stanach Zjednoczonych w 2018 r. Na działce o powierzchni 17,5 hektara zbudowano nowoczesny obiekt, który po otwarciu będzie się specjalizował w produkcji szyb do budownictwa komercyjnego. Wartość inwestycji wynosi szacunkowo ok. 43 mln dolarów. To drugi zakład Press Glassu w USA. Ulokowany jest on blisko pierwszego, który znajduje się w Stoneville, gdzie znajduje się także siedziba amerykańskiego oddziału producenta szyb zespolonych.

Press Glass opisał i sfotografował pierwszą szybę z nowej linii do hartowania szkła.

Pierwszą szybę  z nowej linii do hartowania szkła w Ridgeway wyprodukowano 14 lutego 2020 r. W nowym zakładzie Press Glass będzie wdrożone oprogramowanie Fene Vision ERP od firmy Fene-Tech. Zakład produkcji szkła zespolonego będzie obsługiwał klientów na wschodnim wybrzeżu USA, jednak firma chce stopniowo rozbudowywać zakład i zwiększać grupę klientów. Fabryka w Stanach Zjednoczonych jest już trzynastą w grupie Press Glass. 

Zobacz również

Grupa PSB podsumowuje rok i przedstawia nową strategię

Grupa PSB podsumowuje rok i przedstawia nową strategię

Grupa PSB podsumowała wiosenne targi i podała wyniki z 2025 roku. Firma także przedstawiła strategię działania na kolejne trzy lata.

Spotkanie szkoleniowe w Meesenburg International

Spotkanie szkoleniowe w Meesenburg International

Relacja ze spotkania przedstawicieli polskiej branży stolarki oraz mediów zorganizowanego przez Meesenburg Gruppe i Meesenburg Polska.

Czytaj najnowsze wydanie miesięcznika „Forum Branżowe” (3/2026)

Czytaj najnowsze wydanie miesięcznika „Forum Branżowe” (3/2026)

Dostępny jest już marcowy numer miesięcznika „Forum Branżowe” (03/2026). Na okładce gości Dominika Zajączkowska, dyrektor zarządzająca EVVA Polska.