Press Glass z kolejną inwestycją w Polsce

Red.: PG |Data publikacji: 2021-11-23

15,13 mln zł – tyle zaoferował Press Glass za działkę o powierzchni 14,4 ha, zlokalizowaną w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jeszcze w tym roku, po dopełnieniu formalności i podpisaniu aktu notarialnego, firma stanie się jej pełnoprawnym właścicielem.

Działka znajduje się w obszarze gospodarczym „Tucznawa” w Dąbrowie Górniczej. Jak podali przedstawiciele tamtejszego magistratu, Press Glass planuje zrealizować tam inwestycję o wartości 300 mln zł. Firma zadeklarowała również utworzenie tam 250 nowych miejsc pracy. Nowy zakład ma ruszyć w 2024 roku. Będą w nim produkowane szyby specjalne.

Janusz Michałek, prezes zarządu KSSE S.A.:

Inwestycja Press Glass S.A. to kolejna inwestycja na terenie KSSE w tym roku. Dzięki naszym inwestorem możemy pochwalić się 66 decyzjami o wsparciu, ponad 3 mld deklarowanych inwestycji i ponad 2600 nowymi miejscami pracy. Dzięki temu przedsięwzięcia te w dłuższej perspektywie będą wpływały na rozwój naszego regionu.

Press Glass to jeden z największych producentów szyb zespolonych. Posiada 14 zakładów, które zlokalizowane są w Polsce, Wielkiej Brytanii, Chorwacji i w Stanach Zjednoczonych. Podczas Gali Liderów Stolarki, która odbyła się w trakcie Ogólnopolskiego Forum Stolarki Online Jesień 2021, firma otrzymała oo raz kolejny tytuł lidera w kategorii „Szyb zespolonych”.

Zobacz również

Weru stworzyło drzwiowego Tindera

Weru stworzyło drzwiowego Tindera

Niemiecka firma Weru stworzyła internetowy serwis, który działa na podobnej zasadzie, jak aplikacja randkowa Tinder. Użytkownicy mogą wybrać w niej pasujące do ich typu osobowości zdjęcia, na których podstawie proponowany jest później model drzwi wejściowych.

Alufactory inwestuje w produkcję aluminium

Alufactory inwestuje w produkcję aluminium

Alufactory kupiło i zainstalowało nową linię do produkcji ślusarki aluminiowej. Firma dotychczas specjalizowała się w obróbce metali.

Rekordowe wyniki w Norsk Hydro

Rekordowe wyniki w Norsk Hydro

Norsk Hydro poinformował o wynikach ze sprzedaży z trzeciego kwartału. Wyniki spółki były rekordowe, jednak rynek aluminium jest trudny.

1