Największy polski producent szyb zespolonych jeszcze w tym roku rozpocznie produkcję szyb przeznaczonych do budownictwa obiektowego w powstającej w USA fabryce. Jak informują lokalne media, już na wiosnę ma ruszyć szkolenie ponad 200 nowych pracowników, którzy podejmą pracę w zakładzie.
O planach ekspansji w Stanach Zjednoczonych Press Glass informował w połowie ubiegłego roku – 30 lipca władze stanu Wirginia i hrabstwa Henry wydały zgodę na budowę nowego zakładu polskiej firmy (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ). Jest to pierwsza inwestycja na terenie przemysłowego parku Commonwealth Crossing Business Centre w hrabstwie Henry (stan Wirginia).
Jak powiedział na łamach amerykańskich mediów Mark Heath, dyrektor generalny Martinsville-Henry County Economic Development Corp., w regionie jesienią i zimą panowały bardzo niekorzystne warunku atmosferyczne. Prace nad nowym zakładem Press Glassu mimo wszystko posuwają się naprzód, a produkcja szyb powinna ruszyć zgodnie z planami jeszcze w grudniu 2019 r.
Na wiosnę mają rozpocząć się szkolenia pracowników, którzy zatrudnieni będą w budowanym zakładzie. Program nauczania został dla nich stworzony na uczelni Patrick Henry Community College. Zatrudnienie w nowym zakładzie Press Glass znajdzie 212 osób. Szkolenia odbędą się w Commonwealth Center for Advanced Training, sąsiadującym z terenem budowanego zakładu.
Zobacz również
Konkurs kalendarzy rozstrzygnięty! Poznaj zwycięzców
Zakończyła się siódma edycja naszego dorocznego konkursu na najlepsze kalendarze branży stolarki. Internauci wybrali zwycięzców poszczególnych kategorii. Konkurs kalendarzy - sprawdź wyniki!
Diamenty Forbesa – znamy laureatów 2025
Diamenty Forbesa wskazują firmy w najlepszej kondycji finansowej. Organizator ogłosił właśnie, które z nich zostały wyróżnione w tegorocznej, już siedemnastej, edycji. Statuetki będą wręczane na galach, które odbędę się wiosną i latem roku 2025. Wśród docenionych są również przedstawiciele branży stolarki.
Wystawcy na targach Budma/WinDoor-Tech 2025 (Zdjęcia)
Trwają targi Budma/Windoor-Tech 2025, w których uczestniczy wiele firm branży stolarki. Przygotowaliśmy dla Was galerię zdjęć ze stoisk wystawców poznańskich targów.