Pracownicy Fakro i Dako przyjadą do pracy koleją

Red.: |Data publikacji:

Do dwóch nowosądeckich fabryk wkrótce będzie można dojechać koleją. PKP właśnie ogłosiło, że zbuduje stacje, które znajdują się obok siedzib Dako i Fakro.

PKP PLK poinformowały ostatnio, że planuje budowę dwóch nowych stacji kolejowych w Nowym Sączu, ogłoszone zostały właśnie przetargi na realizacje tego projektu. Jedna ze stacji o nazwie Nowy Sącz Gorzków znajduje się w pobliżu fabryki Dako, a druga Nowy Sącz Dąbrówka ulokowana jest blisko zakładów firmy Fakro. Obie stacje znajdują się na trasie Tarnów-Muszyna. Według PKP PLK nowe przystanki kolejowe pojawią się w odpowiedzi na prośby mieszkańców Nowego Sącza, wśród których wielu jest pracownikami tych dwóch  producentów stolarki.

Obie firmy są dużymi pracodawcami w Nowym Sączu. W Dako w 2021 r. zatrudnionych było około 600 pracowników, natomiast Fakro łącznie zatrudnia ponad 4 tys. osób. Dla ludzi pracujących w obu firmach nowe przystanki będą alternatywnym środkiem transportu do zakładu pracy, który może okazać się dla wielu atrakcyjniejszym niż np. dojazd własnym samochodem. Jak informuje kolej, nowe przystanki mają powstać do końca 2023 r. i realizowane są w ramach rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025.

Zobacz również

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Zbliża się termin ME-EXPO 2023 - największych włoskich targów dla branży budowlanej. Organizatorzy zaproponowali nową formułę tej imprezy, dobywającej się co dwa lata.

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty poinformowała o szacunkowych wynikach za trzeci kwartał. W tym okresie Aluprof osiągnął wzrost przychodów ze sprzedaży.

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Jak wskazują analitycy, 63 proc. największych firm w kraju przygotowuje raport dotyczący tematyki ESG, a 17 proc. poświęca temu miejsce w sprawozdaniach rocznych.

1