Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Wyraź siebie poprzez niebanalne rozwiązania

Data publikacji: 2021-01-12

Dom to najważniejsze miejsce na ziemi. Niespożyte pokłady kreatywności warto więc wykorzystać do stworzenia nowej aranżacji naszych wnętrz. Odpowiedni wystrój doskonale pozwoli nam wyrazić swój niepowtarzalny styl, a także poprawi samopoczucie – w pięknie urządzonych pomieszczeniach każdy czuje się o wiele, wiele lepiej. Do dzieła!

Drzwi Porta Natura Loft, okleina naturalna dąb pasiak, klamka Elegant.

Dom to bardzo ważna przestrzeń dla każdego człowieka. Dlatego zwykło się mawiać, że jeśli wszystko jest w nim na swoim miejscu, to będzie i wszędzie indziej, również na polu zawodowym. Osiąganie kolejnych wyzwań, wymaga dużej pewności siebie i wytrwałości. Rodzinne gniazdko powinno wspierać naszą unikatowość i posiadane talenty, również poprzez wystrój wnętrz. Jak je urządzić w sposób zgodny z duchem czasu, a jednocześnie pasujący do naszej osobowości? Postawić na niebanalne rozwiązania, choćby na indywidualne zamówienie.

Styl przewodnikiem do wyboru idealnego produktu

Na wygląd wnętrza, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ogromny wpływ ma design drzwi wewnętrznych. A więc każdą poważną zmianę aranżacji, której towarzyszy generalny remont, warto zacząć właśnie od wymiany wysłużonej stolarki drzwiowej, na nowe, bardziej nowoczesne i lepiej wpisujące się w nasze aktualne gusta rozwiązania.

Karolina Bykowska, Product Promotion Manager w Porta KMI Poland:

Zanim zakupimy wymarzone drzwi, opłaca się jednak zrobić wstępny, spójny plan wystroju poszczególnych wnętrz. Najlepiej, aby łączył je jakiś wspólny motyw oraz podobna gama kolorystyczna. Gdy w głowie zarysuje się nam konkretny plan, łatwiej będzie dokonać wyboru drzwi.

Drzwi Porta Vector, ościeżnica Level, dąb naturalny.

W przypadku wnętrz o stylistyce skandynawskiej czy boho, dobrze będą wyglądały białe drzwi z delikatnym frezowanym wzorem. Można wybrać z oferty odpowiedni wzór lub zrealizować projekt z własnym wzorem indywidualnie zaprojektowanym, jak w przypadku kolekcji Porta Vector Premium. Ciekawy efekt przyniesie zestawienie białego skrzydła drzwiowego z ościeżnicą w kolorze drewna. Z kolei przy klimatach nowoczesnych, loftowych bądź rustykalnych, lepiej sprawdzą się produkty minimalistyczne z mocnym akcentem barwnym.

Karolina Bykowska dodaje:

Taki efekt uzyskamy dzięki czarnej ościeżnicy, zestawionej kontrastowo z prostym skrzydłem w kolorze drewna. Czarna klamka będzie tu świetnym uzupełnieniem. W ofercie marki Porta Drzwi mamy takie 2 kolekcje – Porta Loft i Natura Loft.

Rozwiązania dopasowane do funkcji wnętrza

Drzwi Porta CPL, antracytowe z bułajem, ościeżnica Level.

Można dopasować drzwi również do rodzaju wnętrza i wybrać inne wyroby do pokoju dziecka czy łazienki. Młodzieży spodoba się z pewnością stolarka drzwiowa z funkcją tablicy magnetycznej, np. model Porta Verte Home. Dzięki niemu najmłodsi członkowie rodziny zyskają, co ważne zwłaszcza we wnętrzach o małym metrażu, dodatkowe miejsce na notatki, ciekawą galerię prac plastycznych czy ulubionych zdjęć. Do salonu kąpielowego, warto zaś zainstalować rozwiązania bezprzylgowe – designerskie i trwałe, np. Porta Decor z czarną bezprzylgową ościeżnicą stalową Porta System Elegance. Osobom, które lubią odrobinę ekstrawagancji w aranżacji wnętrz, z pewnością przypadną do gustu z kolei drzwi z nietypowym przeszkleniem w postaci bulaja. We własnej łazience będziemy mogli się poczuć jak na pokładzie ekskluzywnego jachtu.

Drzwi akustyczne PURE 57 dB, hikora naturalna, klamka Elegant.

Jeśli pracujemy zaś w trybie home office i urządzamy sobie domowy gabinet, cisza i możliwość skupienia jest na wagę złota, zwłaszcza w czasach szkoły online. Warto zatem pomyśleć o drzwiach akustycznych.

Karolina Bykowska podpowiada:

Drzwi Pure 57dB będą idealne do pokoju, dostosowanego do warunków studia nagraniowego – pasję do tworzenia muzyki najlepiej bowiem rozwijać w odpowiednich warunkach.

Pamiętajmy przy tym, że dobierając drzwi z innych kolekcji, warto zgrać je pod względem kolorystycznym, aby stanowiły spójną całość. Zadbajmy także o ich dobry montaż – w innym wypadku nie spełnią naszych oczekiwań.

Drzwi Porta Loft Perfect 3D buk skandynawski.

Gdy drzwi zostaną wymienione, a ściany pięknie wygładzone i wymalowane, nie pozostaje nic innego jak dobór nowych mebli i dodatków. Czasem mniej znaczy więcej, a więc nie warto przesadzać z ich ilością. Nadmiar wyposażenia i bibelotów może optycznie zmniejszyć wnętrze, a w dodatku sprawiać wrażenie wiecznego bałaganu. Utrzymanie ich w ładzie i czystości, zwłaszcza w domach z dziećmi, wydaje się również czasochłonne, a przecież w życiu jest wiele innych przyjemności niż sprzątanie. Metamorfozę własnego M zacznijmy od drzwi, niech będą prawdziwą wisienką na torcie.

***

Materiał zrealizowany w ramach kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ” dla Partnera Głównego akcji – marki PORTA DRZWI.

1