Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Wyjątkowe wyróżnienia dla YAWAL

Data publikacji: 2023-03-22

Pierwsze wyróżnienie to BUDOWLANA FIRMA ROKU przyznawane przez Redakcję i Radę Naukową miesięcznika „Builder” firmom z branży budowlanej za dynamiczny rozwój i osiągniętą pozycję na rynku budowlanym; za szczególne osiągnięcia w danym roku, wyróżniające firmę na tle branży i konkurencji.

Yawal

Natomiast kolejne, czyli Osobowość Branży 2022 dla Prezes Yawal Pani Karoliny Mzyk Callias to wyróżnienie specjalne, przyznawane przez Redakcję i Radę Naukową miesięcznika szefom firm – osobowościom branży, za efektywne zarządzanie, skuteczne poszerzanie potencjału i przewagi konkurencyjnej firmy, jak również za przedsiębiorczość i intuicję biznesową oraz wspieranie istotnych dla rozwoju branży inicjatyw.

Podczas Gali Builder Leaders nagrody osobiście odebrała Prezes Yawal S.A. Pani Karolina Mzyk Callias

Osobowość Branży to wielkie wyróżnianie, szczególnie dla młodego stażem Prezesa, który stoi na samym początku drogi do swojego marzenia o mocnym brandzie Yawal. Moim osobistym celem jako Prezesa i Właściciela w drugim pokoleniu jest wzmocnienie pozycji rynkowej systemów Yawal. Stworzenie silnej, zwinnej organizacji opartej na współpracy, przywództwie i synergii w grupie. Bezustannie “chalenguje” swoich menadżerów. Tworzymy nowe mapy mentalne w organizacji. Budujemy NOWY YAWAL – organizację suwerenną, z mocnymi liderami, ułożonymi procesami, odporną na zmienność otoczenia. Chce zaprosić naszych klientów do współtworzenia naszej organizacji, często myślę o nas i o naszych klientach, partnerach w biznesie jako o … społeczności Yawalowej. I z tą myślą planuję strategię na kolejne 30 lat, tworzącą dziedzictwo wokół marki Yawal.” – Powiedziała Karolina Mzyk Callias dla magazynu Builder.

Yawal

Yawal S.A. należy do czołówki dostawców architektonicznych systemów aluminiowych dla budownictwa obiektowego i rezydencjalnego w Polsce. Swoją pozycję zawdzięcza wizji założycielskiej Edmunda Mzyka oraz doświadczeniu ponad 30 lat pracy z sektorem budownictwa i architektury w Europie oraz szerokiej gamie innowacyjnych rozwiązań. Misją przedsiębiorstwa od zawsze jest projektowanie i oferowanie kompleksowych rozwiązań systemowych na światowym poziomie, które zapewniają komfort życia i bezpieczeństwo użytkowania. Obecnie przedsiębiorstwo zarządzane jest w drugim pokoleniu właścicielskim przez córkę Edmunda Mzyka – Karolinę Mzyk- Callias.

Firma powstała we wrześniu 1990 r. i jako jedna z pierwszych w kraju rozpoczęła produkcję stolarki aluminiowej z profili termoizolowanych sprowadzanych z Europy Zachodniej. Po pierwszych sukcesach pojawiły się kolejne ambitne plany, opracowano pierwszy polski architektoniczny system profili aluminiowych i uruchomiono jego produkcję w Herbach k. Częstochowy. Pierwsza partia profili YAWAL System pojawiła się na rynku już w 1993 roku. Obecnie systemy spółki trafiają na rynki całej Europy, a do grona partnerów i klientów Yawal S.A. należy kilkaset podmiotów krajowych i zagranicznych. Główna siedziba firmy wraz z halami produkcyjnymi znajduje się nadal w Herbach koło Częstochowy.

Do Grupy Yawal należy obecnie kilka spółek: Yawal S.A., Yawal USA, Final S.A. Akrivea S.A. oraz Ypsos Sp. z o.o. Wszystkie spółki mają polski kapitał a ich działalność skupia się wokół przetwarzania aluminium i jego produktów o najwyższej światowej jakości dla wielu branż, w tym nowoczesnego budownictwa. Dzięki takiej strukturze grupa może zapewnić swoim klientom gwarancję jakości w całym procesie – od tłoczenia, przez projektowanie, prefabrykację i wsparcie realizacji nawet największych obiektów. Obecnie priorytetem Grupy Yawal jest koncentracja na potrzebach rynku, elastyczny sposób działania oraz zwinne zarządzanie ofertą produktową i wsparciem klientów. Wartościami firmy od lat niezmiennie są innowacyjność, klientocentryzm oraz zrównoważony rozwój całości organizacji – firma jest partnerem UN Global Compact. Obecna wizja Yawal obejmuje najbliższe 30 lat zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa, jest wyrazem szacunku do 33 lat dziedzictwa, łączy polską tradycję z najświeższymi trendami technologicznymi i customer service z całego świata.