Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Wielofunkcyjne centrum Quadra L2 od R&D TECH w fabryce Elwiz S.A.

Data publikacji: 2022-11-23

R&D Tech w ElwizFirma Elwiz S.A. oferuje okna do domu pasywnego Energio oraz szeroka gamę okien i drzwi z PVC i ALUMINIUM. Dodatkowo w ofercie firmy znaleźć można systemy unośno-przesuwne i harmonijkowe drzwi panoramiczne czy program drzwi premium.

Mając na uwadze wysoką jakość oferowanych produktów oraz pełną automatyzację produkcji w ostatnich dniach zakończono instalację kompleksowego przelotowego centrum tnąco-obróbczego Quadra L2, dedykowanego do frezowania, wiercenia i cięcia profili aluminiowych i stopów lekkich od firmy R&D Tech.

W dobie, gdzie automatyzacja ma tak duże znaczenie istotne jest wyposażenie parku maszynowego w zaawansowane technologicznie urządzenia. Centrum obróbcze Quadra L2, które zakupiliśmy  od R&D Tech to dla nas pewność, że proces produkcji będzie w pełni zautomatyzowany. Posiadając tak wielofunkcyjne centrum przelotowe mamy gwarancję szybko wytwarzanego gotowego produktu, którego cechuje najwyższa jakość. Quadra L2 to pewność zachowania wszystkich parametrów przy jednoczesnym przyspieszeniu produkcji- stwierdza Catalin Nicolaescu – Prezes Zarządu.

R&D Tech w Elwiz ISterowana numerycznie 18-osiowa Quadra L2 składa się z automatycznego magazynu i systemu podającego do profili do 9500 mm. W środkowej części znajduje się moduł frezujący, dwa moduły tnące i moduł planowania. Na 4-osiowym sterowanym numerycznie module zainstalowano od 4 do 6 elektrowrzecion umożliwiających obróbkę całego obwodu elementu, bez względu na jego ułożenie. Główny moduł tnący składa się z tarczy Ø 600 sterowanej numerycznie w trzech osiach. Dodatkowy moduł posiada tarczę Ø 350 z posuwem i ustawianiem kąta  na poziomej osi sterowanej numerycznie. Na wspólnym łożu z tarczą Ø 350 znajduje się moduł frezarki do końcówek profilu. Jest on sterowany numerycznie w dwóch osiach i można na nim zamontować frez tarczowy lub pakiet frezów konturowych.

Kolejny zakup urządzenia od R&D Tech to z pewnością następny krok włożony w rozwój naszej firmy. Bazując na doświadczeniach z poprzednich zakupów maszyn Emmegi mogę być pewien, że to był to zdecydowanie udany wybór. – podsumowuje Catalin Nicolaescu.

1