Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

WALA: Uchwyt do drzwi+systemy kontroli dostępu

Data publikacji: 2022-06-30

WIELE MOŻLIWOŚCI W JEDNYM UCHWYCIE

Uchwyt sam w sobie robi bardzo dobre wrażenie, a jeśli wzbogacimy go systemami kontroli dostępu, efekt będzie poWALAjący. Na szczęście nie musimy ograniczać się do jednego urządzenia. Mówiąc kolokwialnie możemy uchwyt „naszpikować” elektroniką. Oto mamy żywy przykład jak można stworzyć piękny i zarazem praktyczny uchwyt do drzwi. Systemy kontroli dostępu zainstalowane w uchwycie do drzwi to produkt, który w szalonym tempie zyskuje na popularności. Estetyką i funkcjonalnością zachwyca zarówno stałych użytkowników jak i gości.

1. Po pierwsze: CZYTNIK LINII PAILARNYCH „IDENCOM” w zaślepce uchwytu.
Czytnik linii papilarnych jest elementem zdecydowanie podnoszącym standard życia w sferze przyziemnej codzienności. Stosując to urządzenie elektroniczne zdejmujemy z siebie obowiązek noszenia kluczy do drzwi. Kluczami stają się palce zarejestrowanych użytkowników. Nietuzinkowe umiejscowienie czytnika w zaślepce jest rozwiązaniem bardzo wygodnym i funkcjonalnym. Zaślepka uchwytu ścięta pod kątem 45° przepięknie eksponuje czytnik linii papilarnych oraz czyni go łatwo dostępnym. Urządzenie jest tak precyzyjnie zainstalowane w uchwycie, że razem stają się doskonale zintegrowaną spójną całością. Umieszczone poniżej zaślepki 3 kolorowe diody komunikują stan pracy czytnika. IDENCOM w zaślepce może zostać zainstalowany zarówno w uchwycie o rurze okrągłej jak i kwadratowej oraz prostokątnej.

2. Po drugie: PODŚWIETLENIE LED
W tym temacie mamy kilka możliwości do wyboru: taśma LED lub punkty LED w wersji okrągłej lub kwadratowej (tylko do uchwytów o rurach kwadratowych i prostokątnych). Kolory podświetlenia również możemy dostosować według osobistych preferencji. W standardzie dostępne są LED’y o barwach: biały ciepły, biały zimny, czerwony i niebieski. Na specjalne zamówienia możemy zrobić podświetlenie we wszystkich kolorach dostępnych na rynku. Taśmę LED możemy zamontować nawet w drewnianej tralce antaby, lub w bocznej ściance pochwytu. Natomiast punkty LED instalujemy w rurze lub w zaślepce. Podświetlenie ekskluzywnie eksponuje uchwyt dodając mu charakteru i wyrazistości.

3. Po trzecie: MIKROSENSOR DOTYKU
To wydawałoby się bardzo proste urządzenie, zamontowane w uchwycie może mieć kilka zastosowań:
• Może pełnić funkcję włącznika do stałego podświetlenia LED, (w załączonym przykładzie punkty LED w kolorze biały zimny),
• Może aktywować tymczasowe podświetlenie LED, ( w tym przypadku dodatkowy niebieski punkt LED, celem chwilowego podświetlenia wkładki zamka),
• Może być odpowiedzialny za zwolnienie zamka i odblokowanie drzwi.

Jak widać w jednym uchwycie możemy zamontować kilka elementów z kategorii systemy kontroli dostępu. Oczywiście jest to w dużej mierze zależne od wybranego uchwytu, a w doborze możliwych urządzeń elektronicznych znacząco pomoże dostępna na naszej stronie TABELA MOŻLIWOŚCI ZASTOSOWANIA ELEKTRONIKI W UCHWYTACH DO DRZWI. Jeśli nadal nasuwać się będą wątpliwości, wtedy pomocą posłużą doświadczeni handlowcy, dostępni pod adresem wala@wala.pl oraz pod telefonami. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą WALA.

1