Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

WALA: Nagroda A’DESIGN AWARD dla uchwytów modułowych

Data publikacji: 2024-06-10

WALA z dumą pragnie podzielić się informacją, iż nietuzinkowa seria uchwytów modułowych doceniona została przez komisję tak bardzo, że wśród ogromnej konkurencji zdobyła miejsce na podium i brąz. Mowa tu o A’DESIGN AWARD – jest to prestiżowa, międzynarodowa nagroda, przyznawana najlepszym projektom.

Determinantą zwycięstwa był aspekt designerski, innowacyjna idea mająca na celu sprostanie indywidualnym potrzebom jednostki oraz elastyczne podejście do projektowania uchwytów. Jest to nie tylko funkcjonalne rozwiązanie, ale przede wszystkim manifestacja elastycznego podejścia do projektowania.

Wizualizacje przedstawiające konfiguracje tych pochwytów zachwycają oko i kuszą wyobraźnię, malując obraz nieograniczonego potencjału, jaki niesie za sobą seria modułowa. Zdjęcia z realizacji projektów z obecnością MPS31 dają poWALAjące efekty.

Uchwyty modułowe stanowią innowacyjne rozwiązanie, które powstało jako odpowiedź na rosnące potrzeby i wymagania kupujących w zakresie personalizacji wyglądu drzwi. Coraz więcej osób świadomie poszukuje rozwiązań potrafiących doskonale dopasować się do różnorodnych stylów i indywidualnych preferencji.

Innowacja na wyciągnięcie ręki – uchwyty modułowe WALA

Dla architektów i projektantów, którzy poszukują czegoś więcej niż tylko standardowych elementów, te uchwyty stają się nieodłącznym elementem kreatywnych wizji i funkcjonalnych projektów. Ich modularna konstrukcja i bogactwo możliwości personalizacji pozwalają na tworzenie unikatowych, dopasowanych do każdego projektu rozwiązań. Przyciągają również uwagę swoją oryginalnością i starannością wykonania. Firma WALA stawia na rozwiązania, które nie tylko spełniają oczekiwania, ale również je przewyższają.

Uchwyty modułowe do drzwi stanowią kwintesencję innowacyjnego podejścia do projektowania, harmonijnie łącząc funkcjonalność i estetykę. Trudno przejść obok nich obojętnie, jeszcze trudniej jest oprzeć się ich przyciągającemu pięknu.

Uchwyty modułowe: seria MPS31 – technicznie

Seria modułowych uchwytów od firmy WALA została stworzona z myślą o elastycznym dopasowaniu do designu panelu drzwiowego, spełniając nawet najbardziej wyszukane oczekiwania klientów. Rodzina uchwytów MPS31 poszerza się o nowe nóżki dając coraz więcej możliwości do tworzenia niepowtarzalnych kombinacji. Do tego bogactwo wykończeń kolorystycznych dla każdej z części – od rury czyli części chwytnej przez nóżki aż po dostawki – zachęca do eksperymentów z formą i kolorem.

Każdy uchwyt składa się z 3 lub 5 modułów, które można dowolnie aranżować, łączyć, układać, lakierować na różne kolory, anodować czy wykańczać imitacją drewna. Część środkowa pozwala na podświetlanie taśmami LED oraz integrację z systemami kontroli dostępu, jak czytniki linii papilarnych czy RFID.

Seria modułowa to idealny przykład, jak design może być zarówno praktyczny, jak i inspirujący, wnoszący świeże spojrzenie na codzienność. Modułowy charakter jest świetną podstawą do tworzenia bardzo ciekawych połączeń kolorystycznych i uzyskania zaskakujących efektów wizualnych.

Antaby wykonane zostały z płaskownika o wymiarach 80×12 lub 42×12 o opływowym kształcie, przywodzą na myśl lekkość fali, a równocześnie nadają całości ekskluzywny miękki charakter. Uchwyty MPS31 zbudowane są z części środkowej, chwytnej – tzw. rury, której długość można swobodnie wybierać w przedziale 200 – 2000mm i oczywiście dowolnie personalizować, w zależności od potrzeb. Następnie na obu końcach rury montowane są nóżki, których długość wynosi 200mm i są dostępne w 7 różnych kształtach.

Można więc wybrać ich prostą wersję lub zaszaleć z bardziej wygiętą formą. Zaprojektowane modele nóżek dają sporo możliwości dzięki różnorodnej linii. Ostatnim elementem składowym uchwytów modułowych są dostawki, które przylegają do drzwi i stanowią dekoracyjne przedłużenie całego pochwytu.

Dzięki szerokiemu spektrum możliwości dopasowania pochwytu do drzwi, każdy może stworzyć unikatowe rozwiązanie, które idealnie odzwierciedli indywidualny gust, a także wizję estetyki. Dobrze zaprojektowany pochwyt do drzwi sprawia, że całość nabiera dostojnego wyrazu, elegancji i efektownie się prezentuje przyciągając wzrok spójnym designem.

Uchwyty modułowe klasyczne

Nie każdy projekt, czy panel drzwiowy może pozwolić sobie na powiew ekstrawagancji, dlatego aby dopasować się do bardziej stonowanych potrzeb odbiorców, powstała seria uchwytów modułowych klasycznych.

Ich ponadczasowy design wywodzi się z uchwytów standardowych i opiera się na klasycznej prostocie. Stanowią idealną propozycję dla osób poszukujących eleganckiego stylu, który doskonale współgra z różnorodnymi stylami i projektami. Uchwyty modułowe klasyczne wykonane są z rur kwadratowych, prostokątnych oraz D, co nadaje im solidną i trwałą konstrukcję. Dostępne są z nóżkami o prostych lub delikatnie zaokrąglonych kształtach. Zarówno nóżki, jak i rury mogą być indywidualnie dostosowane. Wykończyć je można lakierami w palecie RAL, powłoką INOX, sublimacją imitującą drewno, a także metodą anodowania.

W ofercie firmy WALA dostępnych jest kilka rodzajów uchwytów modułowych klasycznych. Przykładowo wybrać można MD90C w sublimacji orzech + dąb, stanowiący idealny wybór do projektów, w których detale odgrywają kluczową rolę, a uchwyt stanowić ma przedłużenie panelu drzwiowego.

Zupełnie inaczej prezentuje się pochwyt MQ90C 40×40 w klasycznej odsłonie, choć można także bardziej zaszaleć w wyborze wykończenia. Rura wykonana została w kolorze RAL9016 z wyciętym wzorem podświetlonym LED od środka, dodatkowo zaimplementowany czytnik RFID od IDENCOM. Antracytowe nóżki to lakier RAL7016. Całość prezentuje się elegancko, a równocześnie przyciąga wzrok.

Biblioteka BIM — modele 3D uchwytów modułowych

Uchwyty modułowe łączą w sobie funkcjonalność z nowoczesnym designem. Dlatego też firma WALA opracowała ich modele 3D, aby otworzyć przed projektantami drzwi do innowacyjnych rozwiązań. Dzięki precyzyjnemu odwzorowaniu kształtów i wysokiej jakości detali, podczas wizualizacji można otrzymać realistyczny wygląd. To pozwala na dokładną ocenę, czy dany uchwyt modułowy będzie odpowiedni do projektu oraz umożliwia wygodne eksperymentowanie z formą, wykraczając poza utarte schematy. Aranżacja drzwi marzeń nigdy nie była tak prosta. W związku z rozbudowaniem serii uchwytów modułowych zaktualizowana została biblioteka BIM o nowe modele. Zachęcamy do wejścia w świat modułowy.

Starannie zaprojektowane antaby odmieniają wygląd drzwi, podkreślając wyjątkowość oraz spójność całej kompozycji. Zastosowanie uchwytów modułowych ułatwia ten proces, skupiając się bardziej na finalnym odbiorcy. To nie tylko elementy wyposażenia, lecz prawdziwe dzieła sztuki, które przyciągają uwagę swoim oryginalnym designem. W tym modułowym podejściu kryje się przyszłość aranżacji – pełna elastyczności, innowacji i niekończących się możliwości, w których ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia projektującego.

1