Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ciepłe ramki – 3 powody, dla których warto je wybrać!

Data publikacji: 2021-07-20

Czy kupując okna, zwracacie Państwo uwagę na to czy są wyposażone w ciepłe ramki? Często nie. A jest to bardzo istotny element okna. Dlaczego? Przeczytajcie dalszą część artykułu, a wszystko stanie się jasne.

Co to jest ramka dystansowa?

W pakiecie szybowym znajdują się dwie lub trzy szyby. Przestrzeń między nimi wypełniona jest gazem. W celu zabezpieczenia przestrzeni międzyszybowej przed zawilgoceniem, stosuje się ramki dystansowe wypełnione specjalnym środkiem w postaci granulatu. Na rynku możemy znaleźć ramki aluminiowe (zimne) i wykonane z tworzywa (ciepłe).

Ramka aluminiowa czy ciepła?

Jak wiadomo aluminium jest dobrym przewodnikiem energii. Przy ujemnej temperaturze na zewnątrz, tworzy się mostek termiczny, który powoduje przenikanie zimna do pomieszczenia, co może skutkować wyraszaniem się pary wodnej na wewnętrznej stronie szyby.

W oknach VITO stosujemy w standardzie ciepłe ramki. Są to ramki kompozytowe wykonane z materiałów niemetalowych o bardzo dobrych właściwościach izolacyjnych. Minimalizujemy zatem powstawanie mostka termicznego i wyraszanie się pary wodnej na szybie.

Zalety ciepłych ramek

Dzięki zastosowaniu ciepłych ramek:

1. obniżamy koszt ogrzewania,

2. zmniejszamy ryzyko kondensacji pary wodnej,

3. zwiększamy trwałość okien.

Dodatkowym atutem ciepłych ramek jest możliwość dobrania koloru ramki do okleiny, gdyż występują one w szerokiej gamie kolorystycznej.

Jak widać, korzyści z wyboru okien wyposażonych w ciepłe ramki są ogromne. Warto zwrócić uwagę na ten element, dokonując wyboru okien. W końcu mają nam służyć przez długie lata.

Link do filmiku: https://www.youtube.com/watch v=Sjkjc0Uebyw&feature=emb_imp_woyt

1