Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

VELUX: Nowa generacja okien wchodzi na polski rynek

Data publikacji: 2022-04-21

Od kwietnia firma VELUX poszerza ofertę okien do płaskiego dachu i wprowadza na rynek nową generację produktów – z płaskim modułem szklanym, który otrzymał nagrodę Red Dot oraz sferycznym modułem szklanym. Nowe rozwiązania charakteryzują się zupełnie nową konstrukcją i zapewniają maksymalną ilość światła dziennego, doskonały widok na zewnątrz oraz nowoczesny design.

velux nowa generacja okien (1)

Nowa generacja okien do płaskiego dachu została zaprojektowana tak, aby zapewnić użytkownikom najwyższy poziom komfortu – jak największą ilość światła dziennego, ochronę przed hałasem, doskonały widok na zewnątrz oraz energooszczędność.

Agnieszka Kamińska, VeluxJedną z największych zalet nowych okien do płaskiego dachu jest możliwość doprowadzenia do wnętrza nawet o 52%* więcej światła dziennego, w porównaniu z produktami poprzedniej generacji. Udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu unikalnej konstrukcji – smukłej ramy, niezwykle wąskiego skrzydła oraz hartowanego szkła od samych krawędzi. Co więcej, elegancki design nowych okien przyciąga wzrok i dodaje budynkowi nowoczesnego charakteru -podkreśla Agnieszka Kamińska, kierownik ds. komunikacji w firmie VELUX.

Nowoczesny design wyróżniony nagrodą Red Dot

Nowa generacja okien do płaskiego dachu jest dostępna w dwóch wariantach: z płaskim lub sferycznym modułem szklanym, które osłaniają okno od zewnątrz. Płaski moduł szklany doskonale harmonizuje z linią dachu. Jego eleganckie wzornictwo zostało wyróżnione nagrodą Red Dot w kategorii „Design produktu”. Sferyczny moduł szklany został wykonany w unikalnej technologii zakrzywionego szkła, co umożliwia łatwe odprowadzanie wody deszczowej z powierzchni. Wyjątkowy design sprawia, że okno ze sferycznym modułem idealnie nadaje się do płaskich dachów zielonych.

Użytkownicy mogą wybierać spośród okien wyposażonych w pakiety 2 lub 3-szybowe, każdy wariant zapewnia doskonałą izolację termiczną i energooszczędność np. sferyczny moduł szklany z pakietem 3-szybowym ma wyjątkowo niski współczynniki Urc, ref. 300 równy 0,55 W/m²K**. Wysoką energooszczędność nowych okien do płaskiego dachu gwarantuje także unikalna konstrukcja ThermoTechnology™ z wbudowanym wysokoizolacyjnym tworzywem EPS. Bardzo dobra izolacja akustyczna do 42 dB umożliwia redukcję hałasu zewnętrznego, w tym deszczu i gradu.

velux nowa generacja okien 1 (1)

Maksymalna ilość światła dziennego i dyskretne rolety

Nowe okna dostępne są w wariancie nieotwieranym, otwieranym elektrycznie, a wkrótce także  solarnym. Dla jeszcze większego komfortu we wnętrzach, można połączyć je z roletą zaciemniającą, by regulować natężenie światła, markizą przeciwsłoneczną zmniejszającą nagrzewanie lub moskitierą, która chroni przed insektami. Roleta i markiza są dyskretnie umieszczone pomiędzy pakietem szybowym a elementem zewnętrznym, dzięki czemu – gdy są zwinięte – nie przesłaniają widoku, więc do pomieszczenia dociera maksymalna ilość światła dziennego.

Dzięki poszerzeniu portfolio firma VELUX może teraz zaoferować rozwiązania dla każdego typu projektu z płaskim dachem: świetlik dachowy bez przeszklenia do niezamieszkanych i nieogrzewanych pomieszczeń, a także okna do domów mieszkalnych: tradycyjne kopuły oraz płaski lub sferyczny moduł szklany dla miłośników nowoczesnego designu – dodaje Agnieszka Kamińska.

Okna do płaskiego dachu nowej generacji można montować w dachach o kącie nachylenia od 0° do 15°. Dzięki wstępnie nawierconym otworom i wygodnemu systemowi przenoszenia, ich proces instalacji jest szybki i prosty. Dostępne są w 7 rozmiarach od 60×60 cm do 120×120 cm, a jeszcze w tym roku oferta zostanie uzupełniona o większe rozmiary: 150×100 cm, 150×150 cm i 200×100 cm.

Więcej informacji na stronie: www.velux.pl

________________

* W porównaniu z oknami do płaskiego dachu VELUX CVP/CFP 60×60 cm

** Wartości U i powierzchnia obliczana jest dla okien o wymiarach 120×120 cm, o wysokości 30 cm, zgodnie z metodą w EN 1873:2014+A1:2016