Otwarcie magazynu w New Jersey, USA
Branża budowlana w USA jest spokojna o przyszłość w 2024 roku. Zrównoważony rozwój, efektywność energetyczna, trwałość i kompleksowe dotacje rządowe są kluczowymi czynnikami mającymi wpływ na pozytywną sytuację na rynku. Stwarza to atrakcyjne perspektywy dla europejskich producentów, ponieważ produkty budowlane z Europy cieszą się doskonałą reputacją, szczególnie jeśli chodzi o jakość. Swisspacer zareagował na obecne potrzeby i otworzył centrum dystrybucyjne w New Jersey w bezpośrednim sąsiedztwie Nowego Jorku.
Wysoka inflacja, rosnące ceny surowców oraz niedobór wykwalifikowanej siły roboczej spowodowały jedynie umiarkowany wzrost w sektorze budowlanym w Stanach Zjednoczonych w ubiegłym roku. Jednak rządowe wsparcie dotacjami o wartości około miliarda euro oraz wdrożenie dodatkowych zachęt podatkowych dla inwestorów mogą doprowadzić do znacznego ożywienia w 2024 roku. – Branża budowlana w USA przechodzi niezwykłą transformację napędzaną postępem technologicznym i rosnącym naciskiem na zrównoważony rozwój – mówi Matthias Bach, dyrektor generalny producenta ciepłych ramek Swisspacer.
Sytuacja w USA oferuje Europie nowe możliwości
Efektywność energetyczna prawdopodobnie stanie się kluczowym czynnikiem zrównoważonego budownictwa w USA w najbliższych latach. Wysokie koszty początkowe inwestycji mogą zostać zrekompensowane przez niższe, długoterminowe koszty cyklu funkcjonowania. Redukcję kosztów można osiągnąć na przykład dzięki zastosowaniu nowoczesnych fasad i energooszczędnych systemów. – Widzimy, że energooszczędne i zrównoważone budynki stają się ważną częścią amerykańskiego przemysłu budowlanego. W poszczególnych stanach wzrasta tendencja do tworzenia norm budynków o zerowym zużyciu energii netto. Jednocześnie certyfikaty budowlane, takie jak LEED i BREEAM, będą nadal zyskiwać na znaczeniu – przekonuje Matthias Bach. – Zainteresowanie i zaangażowanie w przyjazne dla środowiska materiały i produkty budowlane wyraźnie rośnie. Stwarza to doskonałą okazję dla europejskich producentów produktów i materiałów budowlanych do wykorzystania obecnego trendu – dodaje.
Kluczową kwestią jest dokładne zapoznanie się z lokalnymi przepisami budowlanymi. Najwyższe wymagania dotyczące okien obowiązują w północno-wschodniej części USA i w Kalifornii. – Rozmiary i konstrukcje elementów okiennych i drzwi również różnią się od naszych europejskich standardów – wyjaśnia Matthias Bach. Na przykład w prywatnych budynkach mieszkalnych zwykle spotyka się pionowe okna przesuwne o małym formacie, a nie okna rozwierno-uchylne, natomiast drzwi tarasowe i drzwi typu HS mogą być w znacznie większych rozmiarach niż standardowo spotykane w Europie, zwłaszcza w południowych stanach USA.
Magazyn na miejscu zapewnia szybką dostawę
Niepewność gospodarcza, z którą związane są ceny surowców, energii i dostępność materiałów, mają również znaczący wpływ na amerykański przemysł budowlany. – Lokalne firmy dostosują swoje procesy biznesowe – przewiduje Matthias Bach. – Będą podejmować bardziej elastyczne decyzje i stale optymalizować procesy projektowe i zaopatrzeniowe. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się otworzyć własny magazyn na miejscu. Oznacza to, że jesteśmy blisko rynku i naszych klientów, a także możemy błyskawicznie reagować na krótkoterminowe zamówienia. Oprócz wysokiej jakości, bogatego portfolio produktów, estetyki i zrównoważonego rozwoju, niezawodność dostaw jest kluczowym czynnikiem w zdobyciu udziałów na rynku amerykańskim – wyjaśnia dyrektor generalny Swisspacer.
Magazyn Swisspacer znajduje się w Closter w stanie New Jersey, niedaleko Nowego Jorku. Ciepłe ramki Swisspacer Advance, Ultimate oraz Ultimate Pro jak i szprosy będą dostępne lokalnie, dostosowane do tamtejszych wymagań. Magazyn jest pierwszym centrum dystrybucji produktów Swisspacer w Ameryce Północnej, a ciepłe ramki zostały z niego dostarczone do lokalnych klientów pierwszy raz w kwietniu. – Dzięki centrum dystrybucji nie tylko udostępniamy nasze produkty na rynku amerykańskim, ale także chcemy ugruntować naszą pozycję jako kompetentnego partnera w produkcji najbardziej energooszczędnych okien i fasad – podkreśla Matthias Bach.