Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Stürtz Polska – intensywny rok za nami!

Data publikacji: 2021-04-27

Rok temu informowaliśmy Państwa, iż od kwietnia 2020 r. swoją działalność rozpoczęło polskie przedstawicielstwo firmy Stürtz – niemieckiego producenta maszyn do stolarki PCW.

Bez wątpienia  ostatnie 12 miesięcy były zaskakujące a zarazem dla nas bardzo intensywne. Mijający rok stawiał przed nami ogromne wyzwania. Jesteśmy grupą ludzi z pasją, doświadczeniem i  dużą determinacją dlatego wierzyliśmy, że  stworzymy firmę, która rozwinie skrzydła.  Dziś kilka słów o tym co było dobre i jakie mamy dalsze plany!

Przede wszystkim stworzyliśmy zespół kilkunastu specjalistów, którzy w terenie jak i z  biura służą wsparciem  na każdym etapie rozwoju Państwa produkcji. Mimo trudności związanych z pandemią przeprowadziliśmy szereg szkoleń dla pracowników w Polsce jak i w Niemczech. Zaangażowana i kompetentna kadra to podstawa dobrego funkcjonowania każdego biznesu.

Do niedawna marka Stürtz  na polskim rynku była znana głównie z linii zgrzewająco-czyszczących.  Wraz z nowym początkiem wyszliśmy również z propozycją szeroko pojętej automatyzacji – od obróbki profili, przez zgrzewanie, oczyszczanie, montaż wyposażenia , przenoszenie szkła  po kompletację gotowych okien i drzwi.

W ciągu całego roku zmierzyliśmy się z małymi i wielkimi inwestycjami – jakimi są projekty całych linii produkcyjnych. Zaufało nam  grono Klientów,  których  zadowolenie  zaowocowało  kolejnymi wspólnymi realizacjami. Od momentu rozpoczęcia działalności przez rok spółka Stürtz Polska podpisała zamówienia na łączną kwotę 12,5 mln eur, przyczyniając się tym samym do rozwoju całej grupy Stürtz Holding.

Z sukcesem wdrożyliśmy na polskim rynku znaną i dopracowaną technologię zgrzewania bezwyplywkowego ContourLine w kilku fabrykach. Okna wykonane w tej technologii cieszą oko najbardziej wymagających klientów, a producenci doceniają fakt,  iż na tej samej maszynie Turbo T-DRIVE  mogą stosować ContourLine, jak i tradycyjną metodę zgrzewania narożników, w zależności od potrzeb.

Statystki zamówień na maszyny również te z rynku niemieckiego pokazują, iż producenci okien  stawiają przede wszystkim na  wydajność.  Optymalne stało się łączenie szybkich zgrzewarek  z 2 i 4-głowicowymi oczyszczarkami. Oczyszczanie równolegle dwóch narożników  w połączeniu z najszybszą zgrzewarką TURBO sprawia, że czas całego cyklu jest niemalże połowę krótszy niż z zastosowaniem maszyn tradycyjnych. Ze względu na oszczędność miejsca na popularności zyskują także zgrzewarki pionowe.

Stawiając na wysoki poziom automatyzacji, w ciągu ostatniego roku nasi konstruktorzy opracowali kilka nowości, w tym m.in.  dwuramiennego robota do nakładania i przykręcania zawiasów, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród producentów i już znalazł pierwszych nabywców na polskim rynku.

Coraz większy entuzjazm wzbudza również implementacja do produkcji robota do automatycznego szklenia pakietami szyb zespolonych. Urządzenie jest wyposażone w chwytak próżniowy z monitorowaniem procesu. Ponadto posiada system kontroli pozycji szyby, opcjonalną weryfikację otwierania okna oraz opcjonalne klejenie za pomocą kleju jedno i dwuskładnikowego z  kontrolą prędkości jego dozowania. Już wkrótce robot zostanie wdrożony na kilku liniach produkcyjnych w Polsce.

Zadowolenie ze współpracy ze strony niemieckiej i nasz potencjał zaskutkowały podjęciem decyzji o kolejnych ambitnych planach rozpoczęcia w Polsce produkcji automatycznych buforów i sortowników, które będą dystrybuowane na cały świat. Produkcja została zorganizowana na hali o powierzchni 1 400 m2 w siedzibie w Kórniku. Pierwsze realizacje już za nami  m.in. dla klientów z Niemiec i Kanady.

Jesteśmy niezmiernie ciekawi jakie nasze nowe rozwiązania oraz urządzenia zainteresują Państwa. Nie możemy się doczekać kolejnych spotkań z Państwem , a przede wszystkim nawiązania nowych relacji!

1