Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Spokojna głowa – podcast o bezpieczeństwie według MACO

Data publikacji: 2021-04-15

Zgodnie z zapowiedzią z początku miesiąca, wystartował właśnie podcast „Spokojna głowa” firmowany przez MACO Polska. Audycja będzie poruszała kwestie bezpieczeństwa, a kolejne, około 15-minutowe odcinki będą ukazywały się co dwa tygodnie, w czwartki.

 

Podcast współprowadzą Aleksandra Tęsiorowska (MACO), Grzegorz Bułat (MACO) i Paweł Gregorczyk (Forum Branżowe). W luźnych rozmowach poruszają kwestie dotyczące bardzo szeroko rozumianego bezpieczeństwa, a więc między innymi ochrony przeciwwłamaniowej, bezpiecznego zachowania na drogach i ulicach, jak również ochrony środowiska czy ubezpieczeń.

Aleksandra Tęsiorowska:

Im bardziej zagłębiamy się w tematy związane z bezpieczeństwem, tym więcej obszarów się przed nami otwiera. Już teraz mamy pomysły na co najmniej 50 odcinków.

Audycja nie jest bezpośrednią reklamą firmy. Nie ma w niej lokowania produktów, zagadnień technicznych ani przedstawiania oferty handlowej – i tym wyróżnia się spośród innych podcastów z branży stolarki. Być może dlatego do udziału w projekcie nie było trudno namówić Pawła Gregorczyka, który prowadzi dwa inne podcasty branżowe: „Branżowisko” oraz „Plusy, Minusy”:

Gdy otrzymałem propozycję zaangażowania się w projekt “Spokojna głowa”, nie zastanawiałem się ani sekundy! Od dawna powtarzam, że podcasty mają ogromny i niestety niewykorzystany w branży stolarki potencjał. Nie trzeba mówić o okuciach, drzwiach, czy oknach, by prowadzić ciekawą firmową audycję. Wystarczy obrać tematykę, która doskonale oddaje wartości firmy, jej motto, czy specjalizację. Stworzenie przez MACO audycji o szeroko rozumianym bezpieczeństwie jest tego doskonałym przykładem.

Spokojna głowa to podcast skierowany do szerokiej publiczności, a nie tylko osób związanych z branżą stolarki. W dodatku taki, w którym prowadzący zostawiają nieco z boku swoja zawodową tożsamość i skupiają się raczej na osobistych przemyśleniach i doświadczeniach.

Paweł Gregorczyk dodaje:

Do tej pory firmom brakowało w tej kwestii odwagi, ale MACO przetarło szlaki i mam nadzieję, że zainspiruje tym inne przedsiębiorstwa do rozpoczęcia swojej podcastowej przygody. Cieszę się, że są jeszcze firmy, które mogą realizować arcyciekawe projekty marketingowe bez ciągłego myślenia o ROI, CPP, CPT, GRP, czy innych mediowych pojęciach. MACO pewnie nie sprzeda dzięki tej audycji więcej swoich produktów, ale będzie miało szansę stać się wkrótce synonimem bezpieczeństwa.

Spokojna głowa jest dostępna m.in. na Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Deezer, Podcast Addict, iHeartRadio, Podchaser i Spreaker. Stopniowo będzie umieszczana w kolejnych serwisach podcastowych.

1