Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ruszyła budowa nowej fabryki EKO-OKNA S.A. w Wodzisławiu Śląskim

Data publikacji: 2022-08-09

Rozpoczęła się budowa hali produkcyjnej firmy Eko-Okna S.A. w Wodzisławiu Śląskim. Będzie to drugi, po Kornicach, zakład produkcyjny tego potentata branży stolarki otworowej. Prace mają zakończyć się w przyszłym roku.

eko-okna_budowa w Wodzislawiu

Obecnie cała produkcja odbywa się w zakładzie w Kornicach koło Raciborza, gdzie pracuje ponad 10 tysięcy osób. Oprócz okien produkuje się tam jeszcze drzwi, bramy garażowe, ogrodzenia, rolety, żaluzje i moskitiery. Otwarcie inwestycji będzie przełomowym momentem w historii firmy, kiedy produkcja zacznie biec równolegle w dwóch osobnych fabrykach.

W naszym nowym zakładzie pracować będzie 6 linii do produkcji szyb zespolonych, 7 linii do produkcji okien typowych, produkcja nietypowa oraz 3 linie do produkcji okien drewnianych z 3 indywidualnymi lakierniami, które będą zintegrowane z każdą linią – tłumaczy Adam Wajda, dyrektor pionu rozwoju infrastruktury Eko-Okna S.A.

Producent z Kornic znany jest z tego, że do swoich inwestycji podchodzi ambitnie i realizuje je z dużym rozmachem. Powierzchnia nowej hali wyniesie aż 117 000 m2 i pomieści ona wszystkie kluczowe obszary fabryki: produkcję, magazyn wysokiego składowania oraz magazyn wyrobów gotowych.

Planowane zakończenie inwestycji to IV kwartał 2023. Zatrudnimy tam około 3000 pracowników – dodaje Tomasz Marek, dyrektor magazynów oraz inwestycji strategicznych Eko-Okna S.A.

Jeszcze przed rozpoczęciem prac w Wodzisławiu Śląskim firma Eko-Okna S.A. zakupiła działkę o powierzchni blisko 33 ha w Kędzierzynie Koźlu. Ma tam powstać trzecia fabryka, w której zatrudnienie znajdzie na początku 500 osób. Póki co mocno wyczekiwane jest otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w wodzisławskich Olszynach.

1